Триває реконструкція електромереж у селищі Чкалове. «Запоріжжяобленерго» продовжує реконструкцію електромереж на межі Комунарського та Шевченківського районів, – повідомляє пресслужба організації.

У Запоріжжі, як і в інших містах і містечках України, більша частина приватних домоволодінь разом із системою їхнього енергозабезпечення була споруджена у 60-70-ті роки минулого століття. На той час найбільш енергоємною технікою в оселі була, напевно, праска, і саме із розрахунку на таке помірне навантаження й проєктувалися тоді електромережі.

Сучасні ж домоволодіння споживають електроенергії більше у кілька разів, бо оснащені не лише пральними машинами, електродуховками та бойлерами, але й у більшості своїй – електричними котлами опалення. Тож навантаження на тамтешні електромережі так само у рази перевищує рівень, передбачений їхніми технічними характеристиками. Як наслідок – у мережах виникають технологічні порушення, що негативно позначаються на якості напруги та спричиняють перерви в електропостачанні.

Аби мешканці приватного сектору могли користуватися сучасними електроприладами і при цьому мали надійне та якісне енергопостачання, розроблено та реалізовується програма модернізації електромереж. Протягом 2020-2021 років такі роботи були проведені у селищах Першотравневе та Друготравневе Комунарського району м. Запоріжжя, а також у Військмістечку Шевченківського району.

Наразі триває реконструкція електромереж у селищі Чкалове: технічно та морально застарілі голі проводи повітряних ліній електропередач замінюють на СІПи – самонесучі ізольовані проводи, що не лише вирізняються здатністю витримувати більші навантаження, але й більш безпечні в експлуатації. Паралельно здійснюється виніс приладів обліку електроенергії на фасади будівель, аби контролери могли знімати їхні покази, не заходячи до будинків та не турбуючи при цьому господарів.

За технікою безпеки подібні роботи категорично заборонено виконувати «під напругою», тож пов’язаних із ними перерв в енергопостачанні, на жаль, уникнути неможливо. Втім ці тимчасові незручності сьогодні дозволять на майбутнє уникнути більш тривалих аварійних відключень електроенергії та забезпечити якісне й надійне енергопостачання.

Інформацію щодо відключень електроенергії, пов’язаних із проведенням планових робіт з ремонту, експлуатації та модернізації електромереж, шукайте на сайті «Запоріжжяобленерго» за посиланням: посиланням.