З таким питанням «ЗС» звернулася до запоріжців.
Директор Запорізького обласного театру ляльок Анатолій Колб:
– Вважаю, що в наші дні театру не вистачає молодих кваліфікованих спеціалістів і уваги глядачів. Хотілося б, щоб містяни частіше ходили на вистави. І, звичайно ж, хочеться поліпшення матеріальної бази театру.
Заслужений артист України, помічник головного режисера Запорізького Муніципального Театру Танцю Олег Григор’єв:
– Можливо, одним театрам не вистачає глядачів, іншим – ідей. А Запорізькому Муніципальному Театру Танцю, в якому я працюю, дуже не вистачає свого приміщення. Нам потрібна площадка, щоб творчо реалізовуватися, розкрити весь наш потенціал, а також втілити в життя наші ідеї. Повірте, у нас їх дуже багато!
Заслужена артистка України Інна Гапон:
– Мені, як людині, який зросла у театрі, не вистачає української класики. Пам’ятаю, які раніше були чудові вистави з дуже красивими декораціями. Тільки відкривався завісу, а глядачі вже аплодували! Спочатку вони відзначали роботу художника, потім – артистів. У театрі панувала особлива аура!
На жаль, зараз деякі сучасні режисери намагаються лише епатувати глядача. На театральній сцені з’явилися цинізм і вульгарність. Адже театр – це храм мистецтва! Туди люди приходять, щоб не тільки відпочити, а й духовно зарядитися і очиститися, переосмислити деякі питання в житті.
Президент громадських організацій – кіноклубу “Сходження”, Центру мистецтв “Арт-Простір” Ігор Гармаш:
– Запоріжжя має багато талановитих людей і досить поціновувачів театру, щоб мати з десяток театрів. Але цьому заважає недалекоглядність і, як наслідок, відсутність ефективних менеджерів.
Завідувач кафедри КПУ, профессор Інна Пенчук:
– На мою думку, Запорізькому обласному академічному музично-драматичному театру ім. В.Г. Магара бракує якісного менеджменту. Потрібна команда сучасних менеджерів, які були б обізнані у тому, що відбувається в сучасному театральному світі. Команда, яка б мала власну концепцію розвитку театру, змогла б синхронізувати пошуки режисерів, акторів, сценографів з розвитком актуальної світової сцени. Театр має бути потужною платформою для реалізації нових світових театральних трендів з урахуванням української ментальності, а не лише комунальним закладом для урочистих подій.
Борис Артемов, історик, письменник:
– У Запоріжжі багато театрів – хороших і різних. Але їм потрібно вдосконалюватися, як відомо, немає межі досконалості. У Магара стали краще декорації, у Театра юного глядача – непоганий репертуар, туди іноді навіть важко потрапити, та і доступні ціни на квитки теж немаловажний плюс театру. Бажано бачити в ТЮГі побільше нових дитячих історій, в ляльковому – поліпшити зручності для глядача, театру ім. Магара – аури духовності, а Новому театру та «VIE» – зручності для відвідування глядачами (вони знаходяться далеченько від центру міста).