Про те, які кружки та секції працюють у Запоріжжі, говорили на прес-конференції в Муніципальному прес-центрі. У прес-конференції взяли участь два заступники директора Департаменту освіти й науки, молоді та спорту Запорізької міськради: Наталя Вітковська – начальник управління з питань освіти й науки та Віктор Степаненко – начальник управління з питань фізичної культури та спорту.
За словами Наталі Вітковської, Запоріжжю вдалося в повному обсязі зберегти мережу позашкільних установ. І зараз ця система розвивається. У місті працюють 13 позашкільних навчальних закладів: міський Палац дитячої та юнацької творчості, міська станція юних техніків, міський дитячий ботанічний сад, центр козацького військово-патріотичного виховання “Школа джур”, клуб науково-технічної творчості “Поле”, а також у кожному з 7 районів міста – центр дитячої та юнацької творчості. Це – 409 кружків, 1118 груп, які відвідують майже 16 тисяч дітей і підлітків.
Наталя Вітковська поінформувала, що вибір занять у позашкільних установах дуже широкий. Це всі види хореографії – класична, народна, естрадна, спортивна. У вокальному напрямку – естрадний і хоровий спів. Діти можуть реалізувати себе як актори та циркачі. Дуже популярним є декоративно-прикладне мистецтво. Крім цього, у 112 запорізьких школах у цьому навчальному році організовано роботу 809 кружків і секцій за напрямками: науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристично-краєзнавчий, фізкультурно-спортивний, художньо-естетичний. Їх відвідують більше 16 тисяч школярів.
Докладніше довідатися про напрямки, з якими працюють позашкільні навчальні заклади, а також одержати консультації батьки можуть за телефонами департаменту освіти та науки, молоді й спорту Запорізької міськради: 32–08–60 (“гаряча лінія”), 224–01–26 (телефон довіри), 224–38–15, 224–33–58.
Віктор Степаненко розповів, що в Запоріжжі працюють 36 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, школа вищої спортивної майстерності, обласний спортивний інтернат. У цих закладах культивуються різні види спорту – плавання й гандбол, легка атлетика й шахи, футбол і гімнастика, східні єдиноборства й аеробіка. У ДЮСШ зараз займаються майже 12 тисяч дітей і підлітків. У нинішньому році з метою підготовки й виявлення кращих спортсменів у Запоріжжі проведено 12 міжнародних і всеукраїнських турнірів, 164 міські та районні спортивно-масові й фізкультурно-оздоровчі заходи. У них брали участь 10,8 тисячі дітей і підлітків. На думку Віктора Степаненка, активному розвитку фізкультури й спорту перешкоджає слабка спортивна база міста. Саме тому управління з питань фізичної культури й спорту підготувало проект для будівництва в кожному районі міста спортивно-оздоровчого комплексу. Зараз він перебуває на розгляді в міського голови. Інформацію про напрямки роботи міських ДЮСШ можна дізнатися за телефонами: 32–59–31, 32–59–33, 32–03–87.
Фото автора