Як зробити дитину радісною, усміхненою, успішною – це ще одне завдання, що стоїть перед системою дошкільної освіти.

На жаль, в останні часи здоров’я дітей не дуже радує батьків. Багато дітей народжується з вродженими вадами.

Як повідомила директор управління охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова, зараз в ДНЗ нашого міста виховується 168 дітей-інвалідів. Найчастіше інвалідність запорізькі діти отримують через захворювання, пов’язані із порушенням психіки і поведінки. На другому місці захворювання нервової системи, на третьому – вроджені аномалії.

За її словами, коли проводився моніторинг структури загальної захворюваності вихованців ДНЗ, з’ясувалося, що опорно-руховий апарат – найслабкіше місце у запорізьких дошкільнят. Хвороби цього профілю складають 42%. На другому місці захворювання серцево-судинної системи -17%. Слідом йдуть захворювання нервової системи – 9%, захворювання органу зору – 4,5% та захворювання шкіри – 3,9%.

Серед дітей з ендокринною патологією на ожиріння страждає 39% дітей.

Серед захворювань органів дихання – 22% становлять діти з бронхіальною астмою.

З причини перебоїв в централізованих поставках вакцин, за 2016 рік план вакцинації виконаний був всього на 36,7%.

План з туберкулінодіагностики виконаний на 65,3% (2015 – 55,7%) з причини відсутності туберкуліну на підприємстві «Біолік».

Щоб всі діти з особливими потребами мали змогу ходити разом з іншими дітьми ходити до дитсадків та шкіл, в Запоріжжі відкрито інклюзивні та спецгрупи. Їх відвідує більше 2 тисяч дітей. До речі, Запорізька область є учасником проекту по впровадженню інклюзивної освіти, започаткованого дружиною Президента України Мариною Порошенко.