Через її цвітіння від алергії щороку страждають тисячі запоріжців. Це тому, що рослина продовжує цвести навіть після скошування і з нею важко боротися. Саме тема амброзії викликала довгу суперечку на засіданні постійної комісії з екології. Керівник громадської ініціативи «Запоріжжя без амброзії» Микола Ралик пропонує свою програму щодо повного знищення рослини.

Як розповів «ЗС» сам громадський активіст, він самостійно пробував на певній території, трохи більше 20 га, повністю винищити цю рослину і експеримент вдавався. Йому це коштувало 25 тис. грн.. Я використовував різні методи, наприклад, за містом користувався гербіцидами, в інших місцях виривав, косив рослину. Тому і вийшла така цифра, це враховуючи те, що в мене була лише частина території, – говорить Микола Ралик. – За моїми підрахунками в місті близько 35 тис. га. Для того, щоб обробити усю цю територію, потрібно до 300 млн. грн.
На думку Миколи Ралика, депутати вважають цю цифру занадто великою, і тому він не бачить такої активної підтримки з їх боку.

Депутатам не сподобалося те, що у своєму зверненні активіст використовує досить жорсткі формулювання. Також вони не вірять, що можна повністю позбутися амброзії.

Микола Ралик говорить, що просто викошувати амброзію не ефективно, вона все одно відростає в більшій кількості. Тому в таких випадках потрібно використовувати інші методи такі, як виривання. Але на сьогодні це велика проблема. На його думку, цим питанням повинна займатися місцева влада, адже одна людина не в змозі вирішити цю проблему. Потрібно зацікавити інших, адже знайдуться люди, які погодяться вийти і виривати рослину, але для цього потрібні кошти.

Депутати вирішили передати звернення на управляння екологічної безпеки. Щоб разом із Глібом Злотарьовим вони знайшли компроміс з приводу цього звернення.