Депутати Запорізької міської ради не змогли однозначно назвати правильною заяву директорки департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлії Погребняк з приводу оптимізації навчальних закладів

Вчора під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Юлія Погребняк заявила, що школи, які не наберуть класи з кількістю більше 27 учнів, будуть закривати. Про це повідомляє сайт «Первый Запорожский».

«Запорозька Січ» поцікавилася в депутатів міської ради, які входять до цієї комісії, що вони думають з приводу заяви Юлії Погребняк щодо оптимізації шкіл.

– З одного боку – економія, з іншого – віддалені райони стають більш депресивні. Наприклад – 111 школа і селище Тепличне, – підкреслив голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму В’ячеслав Зайцев.

Передчасною заяву Юлії Погребняк вважає депутатка Ірина Костенко.

– На сьогодні ми не бачимо картину оптимізації системи освіти в Запоріжжі. Попередньо, наша депутатська група не погодилася. Повинні бути об’єктивні причини, коли школа залишається в трьох статусах – є у них і початкова школа, і середні класи, і старші. Поки говорити про те, що можна скоротити 1-ші та 10-ті класи, не бачачи, в якому статусі знаходиться ця школа, я вважаю, що це передчасно, – сказала Ірина Костенко.

Непокоїть і те, як оптимізація може позначитися на дітях.

– Питання достатньо глибоке. За витратами, дійсно, вартість на одну дитину в класі з кількістю менше 27 дітей, по бюджету більше, ніж в класах з більшою кількістю. Але на сьогодні мене більше турбує питання, якщо 1 та 10 класи в якихось закладах не будуть набиратися, відповідно усі наступні класи  будуть менше і що трапиться з тими будівлями шкіл. Дітям доведеться переходити в інші школи. Виходить, що вже не мікрорайон, якщо поруч немає школи по мікрорайону. Якщо це 10 клас, це новий навчальний заклад, новий колектив, новий клас – психологічно буде важче кожній дитині, – зазначила член комісії Олена Галкіна.

Нагадаємо, у вересні минулого року депутат Олег Корольов вимагав від Юлії Погребняк, щоб в запорізьких школах припинили «гнобити» дітей, ставлячи їм питання, чому батьки не здали «благодійні» внески в фонд школи чи на інші цілі. Того ж місяця директорці департаменту освіти і науки було оголошено догану за неналежне виконання обов’язків.