Це сталося лише від початку грудня. Серед них  дитина, яка загинула.

Про це повідомив фельдшер Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Віктор Костинський.

Один із цих випадків стався через порушення правил експлуатації електрообігрівача, інший – пов’язаний із застосуванням генератора.

Коли працює генератор, вихлопні гази виходять з труби й, якщо це приміщення і немає надійної вентиляції, то чадний газ буде в приміщенні накопичуватися, і через певний час люди почнуть себе погано почувати, і потім до самого негативного стану”, — каже він.

За словами Віктора Костинського, найперші симптоми — загальна слабкість, головний біль, шум у вухах, задишка:

“У важчих випадках — це можуть бути судоми, втрата свідомості, порушення або зупинка дихання. Єдиним антидотом на даний час рекомендованим при отруєнні чадним газом — це є кисень. Тому цей потерпілий як найшвидше має бути госпіталізований для того, щоб починалася проводитися киснева терапія”.

Встановлювати електрогенератори у багатоповерхівках та приватних будинках можна лише на вулиці — розповідає запорізький рятувальник Сергій Шендрик:

“Що стосується житлових будинків, це як багатоквартирні, так і індивідуальні житлові будинки, то електрогенератори допускаються встановлювати лише зовні даних житлових будинків. Відстань від електрогенераторів встановлених за межами будівель повинна складати не менше 6 метрів. Не допускається розміщення електрогенераторів на балконах житлових будинків, в під’їздах житлових будинків, в підвалах. Також генератор необхідно заземлювати, якщо вони встановлені на підготовленій бетонній основі. Перед пуском генератора необхідно перевіряти його справність, відсутність пошкоджень на даному генераторі”.