На сьогодні, 13 червня, через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання 30 251 абонент у 110 населених пунктах Запорізької області.

Протягом минулої доби ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання майже 16 тисяч споживачів Оріхівського районного відділення, що було порушено зранку через ворожі обстріли, та 50 абонентів Пологівських електромереж, що залишилися без енергопостачання через пошкодження повітряної лінії електропередачі. Крім того, аварійно-ремонтні бригади Запорізьких міських електромереж усунули пошкодження кабельної лінії та відновили живлення 144 родин м. Запоріжжя.

Фахівці компанії також «заживили» 7 тисяч родин у тимчасово окупованому м. Бердянськ, що були знеструмлені минулого ранку через пожежу на одній з підстанцій. Причини пожежі наразі невідомі, без енергоживлення залишаються близько 6 тисяч споживачів міста.

Ворожі обстріли спричинили пошкодження в електромережах Токмацького районного відділення, в результаті чого було знеструмлено 50 домівок у с. Таврія.

Сьогодні на ранок через бойові дії порушено енергопостачання ще 12 населених пунктів Пологівського та Бердянського районів, втім через відсутність зв’язку наразі встановити кількість відключених абонентів неможливо.

Додала енергетикам роботи й негода. Зокрема, цієї ночі внаслідок різкого погіршення погодних умов (грози, що супроводжувалися рясними зливами) без енергоживлення залишилася частина споживачів Оріхівського та Вільнянського районних відділень (майже 2,5 тисячі та 360 відповідно). Також знеструмлено 61 домогосподарство у м. Запоріжжя.

По Гуляйпільському та Василівському районним відділенням ситуація не змінилася. Через активні бойові дії та відсутність доступу до місць пошкодження електрообладнання аварійно-відновлювальні роботи не проводилися, нових пошкоджень та відключень не зафіксовано.

Ситуація із газопостачанням без змін. За наявною інформацією на сьогодні по області без газопостачання знаходиться 81 тисяча абонентів у 106 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.

Минулої доби інформація про нові пошкодження об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства не надходила. За наявною інформацією на сьогодні внаслідок обстрілів у м. Оріхів пошкоджено водопровідні мережі. Крім того, у м. Гуляйполе та прилеглих сільських населених пунктах Пологівського району, смт Степногірськ та прилеглих сільських населених пунктах Василівського району відсутнє водопостачання. Через проблеми із забезпеченням електроенергією артезіанських свердловин без водопостачання частина м. Пологи Пологівського району.

Також внаслідок бойових дій пошкоджено каналізаційні очисні споруди, які приймають стоки м. Василівка та смт Степногірськ Василівського району.

Ворожі війська продовжують обстрілювати населені пункти області. Інформація щодо кількості постраждалих на сьогодні житлових будинків та завданих пошкоджень уточнюється.

____

Посилання на наш Телеграм-канал