У спекотну погоду на вулицю можна вийти в замороженому капелюсі або дома сконструювати кондиціонер власноруч

Літо в самому розпалі. За вікном більше 30 градусів та зовсім нічим дихати. Більшість людей намагається врятуватися від спеки в приміщеннях з кондиціонерами, дехто – вентиляторами. Спеціалісти ж застерігають, що охолоджуватися слід обережно, щоб не нашкодити здоров’ю.

«Запорозька Січ» зібрала корисні поради для своїх читачів, як можна безпечно охолодитися без кондиціонера.

Щоб в оселі було прохолодно, вікна слід закривати від сонця. Врятувати запоріжців можуть жалюзі, темні штори чи звичайна фольга. Вдень вікна слід зачиняти, а ввечері чи вночі добре робити невеличкий протяг.

Під час спеки слід пити багато води, а також гарячий зелений чай. Краще відмовитися від пива та іншого алкоголю, міцної кави. Їсти слід багато фруктів та овочів, особливо огірків, помідорів, кавунів. Можна поласувати і морозивом. Не слід дуже захоплюватися м’ясом, а сало та мед краще зовсім не вживати.

Вдень людям радять відмовитися від фізичних навантажень. На вулицю краще виходити до 11.00 та після 17.00. Носити одяг з натуральних тканин, бажано світлих кольорів. Та обов’язково – капелюхи. Перш ніж вдягти кепку або панамку, її можна на кілька годин покласти в морозильну камеру. Спеціалісти стверджують, що її вигляд не зіпсується, а від спеки врятує.

Жінкам радять максимально відмовитися від макіяжу та не забувати про сонцезахисні засоби.

Найкраще в спекотний день відпочивати біля води та не забути походити босоніж по траві.

Вдома можна змочити волосся або одяг. Слід частіше приймати прохолодний або теплий душ, а також охолоджувати у воді руки та ноги.

Можна зробити замінник кондиціонеру власноруч. Для цього треба наповнити глибоку миску кубиками льоду, так щоб лід виступав гіркою. За ним встановити вентилятор. Направити конструкцію на себе і насолоджуватися прохолодою.

Нагадаємо, на пляжі запоріжцям слід відмовитися від кави та алкоголю.

Читайте також: Правила безпечної поведінки на воді.