Реакції офіційного Берліна на заяву президента США Дональда Трампа щодо недостатньою допомоги Україні з боку Німеччини не буде

Про це заявила Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв’ю сайту «Запорозька Січ» під час перебування в Запоріжжі.

– Реакції офіційного Берліна не буде. Ми про це і говорити не будемо. Думаю, всі в Україні знають, яка велика підтримка була Україні з боку Берліна. Наш канцлер пані Меркель дійсно відстоює інтереси України – в тому числі і в Брюсселі, і коли мова їде про санкції. Наша підтримка – це все ці проекти, які ми тут зробили, і власне у Запорізькій області для тимчасово переміщених осіб. Це і співпраця в галузі енергетики. Думаю, люди в Україні це дуже добре знають, – сказала пані Посол.

Відповіла дипломат і на запитання щодо прийнятого нещодавно в Німеччині закону про перехід виключно на відновлювальні енергоресурси. Закон передбачає повну відмову від вугілля та атомної енергетики. Чого ж слід чекати зі споживанням газу – в тому числі і через українську ГТС?

– Ми вважаємо, що транспорт газу ще буде. І не тільки рік-два, а й у майбутньому. Тому що відмова від вугілля та атомної енергії відбудеться не зараз. Потрібен час. Наша економіка росте, тому і газу буде необхідно більше. Сподіваємось, що ці переговори в Брюсселі будуть успішними. Ми робимо все, щоби газовий транзит через Україну був і далі, – підкреслила Анка Фельдгузен.

Редактор газети «Запорозька Січ» Володимир Рибальченко відмітив, що в Україні серйозно стоїть питання кадрового голоду. І закон про трудову міграцію, що з нового року вступає у силу в Німеччині, ситуацію ще загострить. Пані Послу було поставлено запитання: скільки взагалі українців чекаєте Німеччина, яких саме спеціальностей? І чи буде якась компенсація нашій країні?

– Ми дійсно не знаємо кількість. Тому що вже зараз дуже багато українців є у Польщі. Можливо, вони просто перейдуть у Німеччину. Ми поки що не знаємо, скільки людей хочуть таку візу. Факт, що у нас дуже бракує людей, які працюють у різних галузях. Це і ті, що працюють у туризмі, і ті, що займаються обслуговуванням старих людей. Це нормальний рух у глобальному світі. Але водночас ми дуже стараємося підтримувати в Україні сферу освіти. Щоб тут молоді люди були дуже добре освічені та могли саме тут працювати для розвитку України, – сказала Анка Фельдгузен.

Читайте також: До Запоріжжя завітали поважні закордонні гості