Незабутнє свято з Дідом Морозом і Снігуронькою, новорічними подарунками та веселощами влаштували для вихованців Запорізького обласного притулку для дітей-сиріт громадська організація “Європейська молодь України” та баскетбольний клуб “Ферро-ЗНТУ”.

– Усі наші діти ображені долею, – стверджує вихователька притулку Наталія Калістратова. – Коли вони потрапляють до нас, ми намагаємося зробити все, щоб дитина забула негативи, що робили її життя вдома нестерпним, а ті, кому домом ще нещодавно була вулиця, відчули тепло домашнього затишку.
На думку голови обласної організації “Європейська молодь України” Катерини Коротченко, діти, що виховуються в таких притулках або інтернатах, потребують розуміння та уваги:
– Ми привітали їх із Різдвом і Новим роком, розповіли про Європу, щоб діти мали хоча б якесь уявлення про континент, на якому живуть.
Діти взяли участь у цікавих конкурсах, отримали призи. Та, мабуть, найцікавішим для них стало спілкування із запорізькими баскетболістами. Гості зі свого боку переконалися, що їхня допомога вихованцям притулку вкрай необхідна. Волонтери і баскетболісти “ФЕРРО-ЗНТУ” вручили дітям подарунки – солодощі та спортивний інвентар.
– Таких дітей обов’язково потрібно підтримувати,– вважає капітан команди Олександр Рибалко. – Їм було так весело, що ми теж поринули в атмосферу свята. Адже в кожного з нас є діти, і ми чудово розуміємо, що означає наш прихід для мешканців притулку. Гадаю, такі зустрічі треба зробити традиційними.
Серед баскетболістів “ФЕРРО-ЗНТУ”, які відвідали притулок, був американський легіонер Річард Гуінн. Він прибув не сам, а разом із дружиною і тещею, яка перебуває у них у гостях.
– У США багато подібних дитячих установ,– стверджує Річард. – Втім, суспільство має об’єднати зусилля заради того, щоб їх із кожним роком ставало менше завдяки усиновленню дітей.
Георгій Кондрусевич, білоруський легіонер “ФЕРРО-ЗНТУ”:
– Організаторам вдалося зробити для хлопців і дівчат таке свято, яке їм запам’ятається надовго. Я бачив, що вихованців притулку переповнювали позитивні емоції.
Вихованка обласного дитячого притулку Віка Рожкова не приховувала ці емоції:
– Мені дуже сподобалися всілякі цікаві ігри. Напевно, це найкраще свято в моєму житті! Ми наче тепло якесь відчули. Добре, що є небайдужі люди, які частку своєї любові нам сьогодні подарували.
Їй вторить Павлик Субота:
– Класне свято! Ми прикольно мапи розмальовували… Та найбільше сподобалося, як ми у баскетбол вчилися грати.
– Популяризація спорту серед цієї категорії дітей має важливе значення. Наші гравці є прикладом для них, і після зустрічі з баскетболістами колишнім безпритульникам вже не здаватимуться цікавими ті розваги, до яких їх спонукало вуличне життя, – дійшов висновку тренер “ФЕРРО-ЗНТУ”.