До десяти років позбавлення волі очікує на 38-річного запоріжця, який поширював у мережі Інтернет матеріали порнографічного змісту за участю дітей. Ще цими днями в Запоріжжі поліція розкрила ще одну он-лайн порностудію та бордель.

Працівники відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області отримали оперативну інформацію про причетність жителя Запоріжжя до розповсюдження порнографічного контенту. Більше того, порнографічні фото- та відеоматеріали, котрі викладав у мережу 38-річний громадянин, були створені за участю дітей. Слідчі поліції внесли відповідні дані до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочали кримінальне провадження за ознаками ч.4 ст.301 КК України. При цьому документували його злочинну діяльність також правоохоронці Сполучених Штатів Америки.

Під час оперативного супроводження було встановлено IP адресу, з якої в мережу Інтернет розповсюджуються відеовізуальні файли зі сценами сексуального характеру, створені за участю дітей. Відтак встановили адресу користувача. В ході санкціонованого обшуку за місцем мешкання любителя «дитячої полунички», який проводили співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Запорізькій області спільно з фахівцями Запорізької місцевої прокуратури №2, виявлено серверний системний блок з програмою «eMule 049a», за допомогою якої на момент початку обшуку,для завантаження користувачам Інтернет було надано близько 90 відео файлів, які є записами сексуальних сцен, знятих за участю дітей. Крім цього, на момент початку обшуку було виявлено, що з вказаного системного блоку йде роздача в мережу Інтернет таких файлів.

Даючи пояснення, власник житла підтвердив факт розповсюдження в мережу Інтернет файлів порнографічного характеру. Слідчий оголосив затриманому про підозру у вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4. ст.301 КК України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Згідно з чинним законодавством на чоловіка очікує до 10 років тюрми. Слідство триває.

* * *

Працівниками відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, ГУНП у Запорізькій області також припинили діяльність чергової он-лайн порностудії. Нещодавно до співробітників цього відділу надійшла оперативна інформація щодо діяльності у мережі Інтернет он-лайн студії з трансляції порнографічного контенту. В режимі реального часу дівчата-моделі транслювали «полуничку» як вітчизняним «споживачам», так і з країн далекого зарубіжжя. Поліція встановлює особи організаторів борделів. Їм загрожує кримінальна відповідальність за ч.2 ст.303 (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією) КК України. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

* * *

Протягом однієї ночі ночі працівниками відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми та слідчого Управління ГУНП в Запорізькій області припинили діяльність ще двох місцевих борделів, розташованих у елітних приватних будинках. Ці дво- і триповерхові споруди, розташовані в центрі Запоріжжя, в Олександрівському та Вознесенівському районах. За фешенебельними фасадами вони ховали протизаконну сутність: тут діяли «елітні» борделі. У кожному будинкові розпусти позмінно працювало по 10-15 повій. Згідно з вилученими «прейскурантами», вони надавали послуги на будь-який смак, враховуючи всілякі збочення. Діяльність протизаконних закладів припинили також співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми. Під час обшуків задокументовано факт звідництва та утримання місць для розпусти, а також надання інтимних послуг за грошову винагороду. Поліцейські, крім згаданих прейскурантів, вилучили телефони, які використовували для зв’язку з клієнтами, гроші, отримані за сексуальні послуги, всілякі аксесуари інтимного характеру, а також рекламні листівки та візитівки відповідного змісту. Під час проведення заходів у приміщеннях орендованих квартир перебувало десять дівчат-масажисток, які за додаткову плату пропонували сексуальні послуги. Година задоволення коштувала від 500 до 1800 гривень. Поліція продовжує збір доказів. Зараз допитують свідків для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності за ч.2 ст.303 КК України. Санкція статті передбачає від чотирьох до семи років тюрми.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ