Неймовірна швидкість на гребені хвилі, екстрим, віражі… Саме так минулими вихідними в Запоріжжі на Центральному пляжі пройшов перший етап чемпіонату України з аквабайку. Змагання вже проходять ювілейний 10 раз, але в Запоріжжі втретє.
Десятки любителів екстремального виду спорту зібралися, щоб позмагатися у перегонах на аквабайку. Приїхало більше 20 учасників із різних міст України – Сум, Києва, Чернівців, Дніпра, Черкас, Одеси,  Харкова та інших міст.
Буквально за годину до змагань можна було побачити, як кожен учасник перевіряв технічний стан свого «залізного коня», клеїв номери та просто мав можливість перед змаганнями проїхатися та відчути нову трасу.
Організатори зазначають, що трасу брали з чемпіонату Європи 2016 року. Вона як швидкісна, так і з віражами, наприклад, має повороти під кутом у 90 градусів, що вимагає неймовірних зусиль для зупинки байка на ходу. Присутні дві паралельні змійки на вибір. Кожен може вирішити, як рухатися, щоб обігнати суперника.
У суддівській колегії представники Федерації аквабайку України. Серед критеріїв оцінки не тільки швидкість, але також технічна чистота виконання елементів, маневреність.
Перед відкриттям змагань учасники отримали настанови від суддів. Урочисто відкрити чемпіонат та привітати учасників прийшов заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– У Запоріжжі активно розвиваються різні види спорту. У тому числі й аквабайк. У цьому році в місті почав працювати Міський яхт-клуб, на базі якого разом з Федерацією аквабайка України ми відкрили школу аквабайка. Кого зацікавить цей вид спорту, зможуть прийти та займатися ним. Це хороша тренувальна база, – зазначив Анатолій Пустоваров. – Упевнений, що водні види спорту в Запоріжжі отримають хороший імпульс для подальшого розвитку.
І ось, нарешті, одягнувшись у гідрокостюми, шоломи, прихопивши гарний настрій, завівши мотори, спортсмени ринули вперед, навколо буїв, демонструючи свої здібності шанувальникам драйву та екстриму.CMOL8011
Усього в змаганнях брали участь декілька класів мотоциклів у різних категоріях: паралельний слалом, драгрейсинг, кільцева гонка.
Серед учасників були не тільки титуловані спортсмени у цьому виді спорту, але й просто любителі аквабайку. Учасник із Чернівців Павло Волох розповів, що почав кататися на водному мотоциклі нещодавно, до цього він їздив лише на двоколісному мотоциклі. Але вирішив спробувати свої сили і проїхатися на стоячому аквабайку.
– Я сам обслуговую мотоцикли і все життя проїздив на двоколісних, – розповів учасник. – У минулому році я просто спробував проїхати на стоячому аквабайку і захопився. Я ще вчуся на ньому кататися, за весь час всього разів 8 на ньому їздив. Але все одно вирішив приїхати сюди, щоб познайомитися з людьми, провести приємно час та спробувати взяти участь у змаганнях.
Серед «ветеранів» цього спорту і Ганна Ламах із міста Суми. Дівчина не вперше бере участь у таких змаганнях, і не раз перемагала. У Запоріжжі учасниця вже не вперше на змаганнях. Вона говорить, що тут завжди гарна організація та цікава траса. CMOL8053
– Цим спортом я захопилася років 8 тому. Я практично все літо проводжу на воді. Ці відчуття не передати. Завжди отримуєш екстрим, драйв та гарний настрій. Як і в будь-якому іншому виді спорту, потрібно бути загартованим як фізично, так і морально, – поділилася спортсменка. – Ми вже не вперше приїжджаємо у Запоріжжя. Тут завжди проводять чудові змагання, цікава траса, зручне місце для змагань.
Переможці чемпіонату України з аквабайку отримають необхідну ліцензію і представлятимуть Україну на чемпіонаті Європи в Бельгії, який відбудеться в липні поточного року.