Сьогодні, 21 червня, Комунарський райсуд м. Запоріжжя визнав винним у вимаганні (ч.1 ст.189 КК України) учасника громадської організації «Дорожній контроль» Віталія Косенка та призначив йому покарання у вигляді трьох років обмеження волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком тривалістю один рік. Прокуратура Запорізької області з таким м”яким вироком не згодна, у зв’язку з чим планується оскаржити вирок у цій частині в апеляційному порядку.

– За результатами судового розгляду було встановлено, що Косенко домовився з громадянином, що в разі виникнення проблеми на шляху – зупинення співробітниками поліції його автомобіля –  цей громадянин заплатить гроші співробітникам поліції за непритягнення до адміністративної відповідальності, – розповів прокурор відділу прокуратури Запорізької області Сергій Пранов. –  Одночасно цей громадянин повинен робити відеозйомку, фіксувати дії співробітників поліції та  в подальшому передати зроблений відеозапис Косенко.

Отримавши цей відеозапис, Віталій Косенко висунув поліцейським вимогу передати йому 6000 доларів США, погрожуючи при цьому викласти відеоролик в мережу Інтернет. Нагадаємо, під час передачі частини грошей у сумі 1500 доларів США Віталія Косенка було затримано.