Закінчується вступна кампанія у вищих навчальних закладах. Усі абітурієнти вступаючи на перший курс подали документи. «ЗС» дізналася у приймальних комісіях які зараз пріоритетні спеціальності.

Так, до Запорізького національного університету подали приблизно 11 000 заяв. Про це нам розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Дамір Бікулов. Найбільшою популярністю користається спеціальність туризм, англійська мова і література, готельно-рестораний бізнес, дизайн, психологія. А найменшою – фізика та інші спеціальності де потрібно було здавати ЗНО з математики.

  • Ця тенденція не змінювалася з минулого року. Дуже великий вплив на вступну кампанію робить підготовка в школах і сертифікати, які потрібні для вступу. Ми спостерігаємо, що багато студентів погано складають математику, тому і обирають спеціальності де її взагалі немає, – говорив Дамір Бікулов.

У цьому році в університеті з’явилися і нові спеціальності: менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, лісове та мисливське господарство.

Ті випускники шкіл, хто обрав точні науки, подали заяви до Запорізького національного технічного університету. Усього подано 10 000 заяв. Про це «ЗС» розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЗНТУ Віктор Грешта. Найбільшим попитом користуються спеціальності з трьох напрямків: комп’ютерні, технічні та економіко-гуманітарні. Серед комп’ютерних найбільш популярна комп’ютерна інженерія програмного забезпечення. З технічних – матеріалознавство, електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, кібербезпека, галузеве машинобудування. Економічно-гуманітарні спеціальності популярні такі: фінанси, менеджмент, маркетинг, туризм.

  • Абітурієнти аналізують ринок праці і бачать, які спеціальності користуються попитом. Тому і подають документи саме за такими напрямами, – говорить Віктор Грешта. – Меншим попитом користуються спеціальність «Системний аналіз і управляння», насправді вона перспективна.

За словами Віктора Леонідовича, ця спеціальність поєднує знання математичних і економічних дисциплін. Такі фахівці можуть працювати фінансовими аналітиками, але вчитись на такій спеціальності важко, тому що багато математики.

В цьому році у ЗНТУ, за зверненням заводу «Мотор СИЧ», з’явилися спеціальності авіоніка, метрологія, стандартизація та сертифікація.

У Запорізькій державній інженерній академії найбільшою популярністю користуються спеціальності за двома направленнями: інженерно-технічні та економічні. До інженерно-технічного направлення відносять програмування, охорона праці та машинобудування. До економічних: менеджмент, фінанси і економіка. Про це нам розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЗДІА Микола Світанько.

  • Ці спеціальності зазвичай обирають тому, що в нас промислове місто і вони потрібні. Гарні економісти також користуються великим попитом. Тому багато абітурієнтів подають документи не тільки на бюджет, але і на контрактну форму навчання, – розповів Микола Світанько.

Найменшою популярністю користуються гідроенергетика та економіка підприємства. Новою спеціальністю в цьому вузі ще минулого року стала публічне управління та адміністрування.