Відбулася ХХІ сесія Запорізької міської ради.
Основні рішення:
- Виділили 5 мільйонів на дрони для військових. Обсяг фінансування програми обороноздатності у 2023 році вже перевищує 276 мільйонів гривень (з них більше 32 мільйонів спрямовано на закупівлю дронів).
- Разом з державою місто софінансує ремонт захисних споруд у 5 медзакладах (з бюджету міста виділено 21,5 мільйона, загальна сума софінансування – 95 мільйонів.) Також в рамках софінансування виділили 5,3 млн грн на ремонт сховищ на об’єктах «Водоканалу» (загальна сума софінансування міста і держави становить майже 21,3 мільйони).
- Виділили більше 7 мільйонів гривень на роботи в аварійному будинку на Соборному, 234, що знаходиться під загрозою руйнації.
Також депутати підтримали петицію про громадські слухання по пріоритетним напрямкам використання бюджету міста на 2024 рік.
Загалом було опрацьовано більше 90 питань, звітує офіційний канал ЗМР.
Щодо підтримки військових: деякі цікаві подробиці з’ясували журналісти-розслідувачі.
Для військових частин у запорізькому бюджету “зашито” близько 120 мільйонів, ще 140 мільйонів отримують МВС “в усіх проявах” та інші силовики. Близько 100 мільйонів з цих сум йде на капремонти.
“Запорізький центр розслідувань” розібрався у видатках чималої програми “підвищення обороноздатності”.
На сайті міськради вона зараз у “засекреченому” вигляді, на що дають і кому дають замазано, але в нас опинився повний варіант, – пишуть ЗЦР.
У публікації не вказано, яка військова частина скільки чого отримує – лише узагальнена статистика по відомствах та видах витрат.
З цих “планових” 260 мільйонів вже фактично витрачено близько 208 мільйонів.
У структурі МВС головне управління Нацполіції отримало 68 мільйонів грн, управління патрульної поліції – 7. Управлінню стратегічних розслідувань (колишній УБОЗ) дають 2 млн грн, регіональному сервісному центру – 950 тис., для ДСНС – 10 млн грн і міграційній службі – 800 тис. грн.
Тепер по структурних підрозділах Міністерства оборони: ТЦК СП (колишній військкомат) отримав 19 млн грн, зональний відділ Військової служби правопорядку – 1,5 млн грн, квартирно-експлуатаційний відділ, який опікується житлом та оплатою спожитих військовими частинами комунальних послуг – 925 тис. грн.
“Бойові” частини Нацгвардії з міського бюджету отримали 65 млн грн, військові частини Міністерства оборони 55 млн грн, а прикордонники – 300 тис. грн.
Тепер – на що дають.
З 259 мільйонів на дрони та БПЛА виділили 17 млн грн. Ще 16 млн грн на інші прилади для тренування: планшети, лазерні симулятори двостороннього вогневого контакту для навчання та вогневу споруду.
На капремонт адміністративних будівель, казарм, складів, перекриття даху та для підготовки до опалювального сезону виділили 101 млн грн.
Найбільша частка, у розмірі 30 мільйонів пішла Нацполу на капремонт адмінбудівель, покупку теплових насосів та дизель-генераторів.
Окремо – про авто. Близько 60 мільйонів гривень дають для покупки автомобілів, паливно-мастильних матеріалів, ремонту та техогляду. Найвища частка знову для поліції –- 22 мільйони гривень. На них придбають евакуатор, спецавтомобілі, радіостанції та комп’ютери.
На велику складну оргтехніку — прожектори, системи відеоспостереження – виділено 60 млн грн.
Це багато чи мало?
Так, могло б бути більше. У порівнянні з видатками у 2020 чи у 2021 роках, до повномасштабного вторгнення, і коли в місті не було “військового ПДФО”, витрати за цією програмою були не набагато менші – десь в районі 180 мільйонів гривень на рік.
І знову ж таки, ця програма формується не лише посадовцями, до її наповнення “бажаннями” повинне долучатись і командування військових частин.
Якщо порівнювати з другими бюджетними програмами – то це трохи менше, ніж видатки з утримання і ремонту усіх міських доріг і тротуарів, включно з освітленням, зливовою системою та іншим, на які в цьому році планують витратити близько 300 мільйонів, – роблять висновок розслідувачі.