“Це повний несмак”, “приберіть цей наскелевий живопис”, “геть котиків”, – це та інше пишуть містяни в соцмережах.
Ця “творчість” художників та департаменту культури, що з’явилася днями в Запоріжжі, обурює не тільки містян, а й істориків і краєзнавців.
“Міський департамент культури, обласний департамент культури, “бійці культурного фронту! Ви не департаменти культури та культурний фронт”, – пише Роман Акбаш, краєзнавець та авторитетний гід Запоріжжя. – На фото, ліворуч від котика – охоронна табличка на пам’ятці з державного реєстру нерухомих пам’яток України”.
Дійсно, малюнки з’явилися навіть на пам’ятках архітектури. І з міським відділом охорони культурної спадщини ініціатори створення мурчащих муралів нічого не узгоджували.
“Це дичина. І на Магара, і на 228-му (будинок на пр.Соборному – ред.), і на 171-му. З нашим відділом ці дії не погоджувались. До нас нічого не надходило, а якби надійшло, то я би не дозволив. Там плитка, це треба все зачищати, – повідомив сайту 061 начальник відділу охорони культурної спадщини Запорізької міської ради Ігор Кисліцин.
Якщо раніше підприємцям забороняли фарбувати стіни будинків-пам’яток, то тепер мяуральчики намалювали по всьому Соборному.
У нас дуже багато потворних облуплених стін, за які соромно і які псують вигляд міста. Мурали – прекрасний спосіб боротися з цим. Особливо, якщо мурали з’являються на стінах типових будинків.
Дійсно, ніхто не проти муралів. Але те, чим засмітили стіни будинків, це щось інше. Арт-кураторка Льона Радченко вважає, що в Запоріжжі не треба підіймати бойовий дух, тут з бойовим духом все нормально. В Запоріжжі треба піднімати загальний рівень культури. І як виявилось, що загального рівня культури не вистачає навіть департаменту культури, який не може відрізнити хороший стріт-арт від незрозуміло чого.
Котики – це кричущий несмак, їх треба прибрати всіх, незалежно від архітектурних пам’яток, – кажуть запоріжці.