Після початку повномасштабної російської навали все більше російськомовних запоріжців переходять на українську. І така ситуація спостерігається по всій Україні.
Можемо констатувати стале зменшення російськомовного сегменту українців, – зазначають соціологи.
У 2012 таких респондентів було близько 40%, наприкінці 2021 – 26%, на початку війни – 18%, станом на кінець квітня – 15%.
Натомість, «перетік» російськомовних відбувається у сегмент «двомовних» (з 15 до 33%). Кількість тих, хто постійно користується лише українською вдома зросла незначно з 44% до 51%.
Мовна самоідентифікація та мова в побуті – дві різні площини у сприйнятті українців.
За матеріалами десятого загальнонаціональне опитування Соціологічної групи «Рейтинг»: Ідеологічні маркери війни (27 квітня 2022)
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 27 квітня 2022 р.
____