У колекціях квітникарів можна знайти квіти з усього світу
Складно уявити, скільки найменувань сьогодні включає повний перелік таких культур, а назвати найкрасивіші кімнатні рослини і зовсім неможливо. «Запорозька Січ» підібрала ТОП незвичайних та цікавих рослин, які із задоволенням прийняли б у свою колекцію, мабуть, усі любителі квітів. Можливо, щось зацікавить саме вас
Екзотичні плодові домашні рослини
Домашні цитруси – лимон, кумкват, мандарин, лайм та їхні гібриди. Виростити цитрусове деревце вдома зовсім непросто: рослини часто вередують, хворіють, не цвітуть і не плодоносять. Але все ж, отримати власноруч вирощений лимон або апельсин цілком реально. Зростає популярність і кімнатного граната. І, судячи з відгуків, плоди не гірші за ті, які продаються в магазинах. Потрібно всього лише якомога ретельніше доглядати за кімнатним фруктом.
– У своїй квартирі я вирощую 10 дерев лимонів та 5 гранатів. Вони часто квітнуть та дають плоди. Лимони зріють цілих пів року, гранати теж довго. Є кілька хитрощів для підтримання їх у тонусі. Наприклад, при вирощуванні лимона в жодному разі не треба сильно зволожувати ґрунт, бо коріння може згнити. А ось гранат любить, коли його обприскують водою, – розповіла запорізька квітникарка Ольга Маляренко.
Хорошою альтернативою може вважатися і домашній банан. Ця кімнатна рослина теж дає плоди. Але треба враховувати, що одні види домашніх бананів – плодові, а інші – декоративні, доведеться робити чіткий вибір. Зустрічається і кімнатне оливкове дерево. Ба більше, для кімнатних умов пристосовані одразу кілька сортів. А якщо врахувати, що олива не тільки плодоносна, а й дуже красива рослина, можна припустити, що з часом вона стане ще більш популярною.
Домашні хижаки
Хижі рослини становлять окрему групу домашніх екзотів. І далеко не кожен любитель кімнатних квітів вирішиться завести хоча б одне з них. По-перше, утримувати таких представників флори досить складно: як правило, потрібна дуже висока вологість повітря. А по-друге, багато хижих рослин мають неприємний запах, що привертає комах-жертв. Ну і нарешті естетична складова – не всім сподобається спостерігати, як хижак «знищує» свою жертву.
Росички – це комахоїдні багаторічні трави, багато видів яких пристосовано для вирощування в кімнатних умовах. На листі росички розташовані тонкі волоски, на кінці яких з’являються крапельки солодкої клейкої рідини. Саме ця рідина і привертає комах. Але щойно жертва вирішить поласувати смачним сиропом, волоски обплутають її, а лист закриється, не залишивши жучку шансу вибратися назовні. Через ці краплі росичку поетично називають «Сонячною росою» або «Божою росою».
Діонея, більш відома як Венерина мухоловка, також належить до хижого сімейства росянкових. Для лову комах рослина використовує листя-пастки, які розкриті в звичайному стані і швидко закриваються, тільки-но жертва присяде відпочити. Листя Венериної мухоловки дуже незвичайне – двоколірне (червоне з одного боку і зелене – з іншого), з шипами по краях. Яскравий колір привертає комах, а шипи не дають їм вибратися назовні після того, як лист закриється. Для того, щоб не загинули корисні для рослини комахи-запилювачі, квітка Діонеї розташована на дуже довгому, віддаленому від листя стеблі.
Повітряні рослини
Повітряні рослини або тілландсія – це рослини, які не потрібно садити в землю, оскільки в природі вони прикріплюються до інших «братів». Потрібну вологу вони отримують з повітря через лусочки, що покривають листя. Ниткоподібні, майже прозорі листочки разом з такими ж тонюсенькими численними пагонами створюють неповторні за красою зелені мереживні покривала з сіро-сріблястим відливом. Коріння рослині все ж потрібне, але щоб за допомогою нього можна було закріпитися за кору дерева або вчепитися за махровий мох.
Кожен вид чимось відрізняється від «побратимів». Одні цікаві тим, що змінюють колір перед початком цвітіння, інші цінуються за те, що прекрасно почуваються в будь-яких кліматичних зонах, а треті мають чудовий аромат. Зустрічаються види тілландсій з добре розвиненим стеблом, але є і взагалі безстебельні види. Наприклад тілландсія Бульбоза зростає як епіфіт, коріння застосовує тільки для закріплення на чому-небудь. Рослина дуже красива через листя, яке при цвітінні стає червонувато-лавандового кольору. А ось тілландсія Фіалкоцвітна нагадує собою екзотичні корали. Вона не вище 5 см у висоту і ширину і складається з тоненьких вигнутих листів. Цей вид здатен закріпитися де завгодно і рости практично в будь-якій кліматичній зоні. У літні місяці перед цвітінням внутрішнє листя рослини червоніє, з суцвіття виростають невеликі, колосоподібні, синьо-фіолетового кольору квіточки.
Мінісад у горщику
Флораріумами можна назвати тільки ті рослини, які ростуть під кришкою – інакше це просто рослини в незвичайній вазі. Кришка допомагає створити закриту екосистему. У закритій посудині немає протягів, і можна підтримувати високу вологість, що дозволяє вирощувати субтропічні, а при ретельному підборі і відповідній температурі навіть невеликі тропічні рослини. Ці рослини справді самозберігаються, бо вони абсолютно або майже не вимагають поливу. Набагато більшу небезпеку для них представляє надлишок вологи. Не саджайте разом рослини з різними вимогами до умов вирощування, особливо до режиму поливу. Число рослин, які можна саджати в закритих ємностях, досить обмежене. Не можна висаджувати сукуленти і рослини швидкого росту. Квітучі рослини в принципі придатні, але важко видаляти зів’ялі квіти. Якщо ж їх залишити, вони почнуть розкладатися і будуть джерелом всяких хвороб. Комфортно буде рослинам, в яких коренева система мала або взагалі відсутня.
Читайте також: У Запоріжжі розцвіла магнолія