Екзотичні тваринки стають все більш популярними у якості домашніх улюбленців
Милі домашні тварини роблять атмосферу вдома більш затишною і теплою, допомагають заспокоїтися після робочого дня, дарують веселий настрій. Традиційно серед найпопулярніших домашніх вихованців – коти і собаки, також багато хто із задоволенням доглядає за хом‘яками, рибками, кроликами. Але іноді сім‘я наважується завести собі на радість тваринку, яка абсолютно не асоціюється з домашньою обстановкою. Так, до Всесвітнього дня домашніх тварин, який щороку відзначають 30 листопада, «Запорозька Січ» підготувала для вас ТОП найцікавіших улюбленців, які набирають популярності.
Домашні їжаки
Ці колючі створення неймовірно милі і не дарма з кожним разом все більше людей бере їх в якості домашніх вихованців. Їжаки добродушні і мають вражаючу здатність швидко звикати до домашніх умов. Фахівці рекомендують заводити у будинку африканських (карликових) їжаків – вони легше приручаються, оскільки, як правило, отримані від вже одомашнених батьків.
Він не впадає у сплячку, практично не має запаху. Випускати такого їжака на волю в ліс, поле не можна, тому що він там загине. Тривалість життя складає близько 5 років і залежить від догляду і харчування. Хоча багато хто намагається одомашнити і диких їжаків. У цьому разі, хоч це і складніше, проте цілком реально.
Єноти
Подивившись кумедні ролики на ютубі, практично неможливо не закохатися в розумних та вайлуватих єнотів. Більше за інших підходять для одомашнення єноти–полоскуни, вони так названі за звичку мити різні предмети у воді. В неволі вони живуть до 20 років.
У дикій природі звірі мешкають біля водоймищ. Вони активні в темний час доби, а вдень відсипаються. Одомашнена тварина пристосовує свій ритм життя до ритму господаря, але іноді може зажадати їжі або уваги вночі.
Єнот – милий вихованець, але далеко не безпроблемний. За характером цей звірок активний, дуже цікавий, забіякуватий, сміливий і хитрий. Залишати єнота в квартирі без нагляду категорично не рекомендується. Маленький руйнівник перетворить ваше житло на хаос за пару десятків хвилин. Тому, поки хазяї на роботі, звірка закривають або в окремій кімнаті, з якої прибрані всі потенційно небезпечні предмети, або у вольєрі. Єнот ніколи не стримує себе в проявах інтересу. Він може кусати, обіймати та лизати об‘єкт, що його зацікавив, лазити по ньому. Єнот не визнає втоми. Ужитися з ним може активний, безпосередній господар, який не страждатиме через пустощі та безцеремонність вихованця.
Маленькі поросятка – міні–піги
Розведенням міні–пігів зайнялися в Німеччині півстоліття тому, але домашніми вихованцями, що живуть в квартирі, вони стали зовсім недавно. Свині відомі завдяки своїй здатності прив‘язуватися до людини і виявляти цю прихильність майже так само інтенсивно, як собаки. Вони достатньою мірою соціальні, щоб цінувати спілкування і ласку, і досить розумні, щоб навчатися командам. Їм подобається, коли їм чухають спинку і боки – так вони показують, що довіряють людям, а така довіра говорить про серйозну прихильність.
Вага дорослого «п’ятачка» не перевищує 30 кг, а довжина – 1 м. При вчасно розпочатому дресируванню міні–піг може стати цілком вихованим поросям. Це охайні істоти, особливо, якщо до чистоти їх привчають з дитинства. Вони, як і котики, швидко звикають до лотка.
Цікаво, що, незалежно від породи, всі мініатюрні свинки дуже люблять купатися. Незважаючи на те, що карликові піги не линяють, а також практично не мають різкого і неприємного запаху, водні процедури доставляють такому домашньому вихованцю величезне задоволення, тому купати його можна досить часто.
Ручні змії
Змія – ідеальний вихованець для любителів живої природи, які не дуже люблять активний спосіб життя. Чим же хороші змії? По–перше – вони безшумні. Максимум, на що здатна змія – це тихе шипіння. Такий вихованець, навіть перебуваючи з вами в одній кімнаті, не спричинятиме дискомфорту. Також вони не вимагають складного догляду. Все, що залежить від хазяїв, це можливість надати їм комфортні умови для життя, годувати і час від часу перевіряти у ветеринара.
Такі плазуни не викликають алергії. Змії можуть мати різні риси характеру – бувають повільні одинаки або товариські любителі контактувати з людиною, вони приручаються з різним ступенем складності.
Дивно, але змії, мабуть, вміють любити – ну або принаймні виділяти господаря серед інших людей. Особливо «ніжні» пітони – вони дозволяють гладити себе і брати на руки.
Цікавий факт
Існує товариство, створене для людей, яким подобається робити капелюшки для змій. Наприклад, онлайн–спільнота на Reddit «Змії в капелюхах», яка налічує понад 40 тис. учасників, що люблять надягати на змій капелюхи та інші головні убори.
Домашні лиси
Як утриматися від чарівності лісової красуні, і чи можна тримати вдома лисиць? Є багато щасливчиків, які переконалися, що дійсно можна, але не всіх. Запам‘ятовуйте: домашню лисицю тримати в будинку можна, одомашнену – ні. Різниця між цими двома видами в тому, що домашня лисиця – та, яку вивели спеціально для утримання в квартирі, вони проходять строгий відбір, одомашнена – та, яку принесли з лісу в квартиру.
І варто пам‘ятати, що у лисиць специфічний характер: вони віддані, але при цьому шукати спільну мову з цим вихованцем доведеться довго, тому потрібно запастися терпінням.
Лиса швидше приживається в будинку, якщо в ньому вже є якісь вихованці. Лисицю вигулюють на повідці і дуже уважно за нею стежать, адже тварина може проковтнути небезпечні предмети. І, звичайно, що ці домашні улюбленці дуже люблять ховатися, тому хазяї роблять для них власне невеличке лігво.
Є нескінченна кількість історій, як «попадаються» власники. Багато нечесних заводчиків продають цуценят одомашнених лисиць під виглядом домашніх, але за меншою ціною. Така економія вийде боком: рано чи пізно у звірка проявляються інстинкти, і він може нападати на оточуючих, кричати по ночах і буквально сходити з розуму від бажання вирватися на волю. Тому варто бути обережними, і звичайно ж, самі ніколи не приводьте звичайну дику лисицю в ваш будинок з метою вашої безпеки і безпеки ваших близьких.
Ахатини
Величезні равлики теж можуть бути домашніми тваринами. Вони ніколи не нудьгують, не потребують прогулянок, а годувати їх треба тільки двічі на тиждень. Равлики вкрай невибагливі в їжі. Їхні улюблені ласощі – листя салату, яблука, огірки. Вони із задоволенням їдять банани, моркву, капустяне листя, кавун і навіть помідори.
Равлик ахатина звикає до господаря і впізнає його. Тривалість життя цієї істоти – від 7 до 10 років. Особливих премудростей в догляді за цими великими равликами немає. Найголовніше, підтримувати тераріум в чистоті і дотримуватися комфортної для вихованця температури (25-28 градусів), а також зволоженої середи.
Слід врахувати: якщо ви заведете сімейну пару равликів, то вам буде потрібно регулярно роздавати їхнє потомство. Ці істоти дуже плідні.
Читайте також: Як виглядає нова оранжерея в запорізькому ботанічному саду – фото