Про це заявив міський голова Володимир Буряк під час засідання тридцять четвертої сесії Запорізької міської ради. Сесія відбулася 28 литопада. Саме в цей день з 9 ранку введено військовий стан в 10 областях України, які межують з Росією та Придністров’ям, а також уздовж узбережжя Азовського і Чорного морів.
Під час сесії було багато запитань, що стосувалися життєзабезпечення міста у сьогоднішніх умовах. Міська влада впевнена, що усі політичні та громадські сили й об’єднання, громадяни міста повинні ще більше згутруватися навколо спільних ідей та цілей та забезпечити стабільність Запоріжжя.
І три роки спільної праці депутатів міської ради дозволяють розраховувати саме на це.
– Завдяки спільній роботі протягом трьох років приймалися важливі рішення. Були як непорозуміння, так і спільні погляди, але Запоріжжя все ж рухається вперед. Хочу подякувати за спільну роботу, прийняття потрібних місту рішень. Завдяки їм у Запоріжжі у ці роки ремонтувався житловий фонд, дороги, закуповувалися великі автобуси, – сказав Володимир Буряк.
Міський голова також відзначив, що одним із результатів спільної роботи стало підвищення ефективності роботи комунальних підприємств. Зокрема, за дев’ять місяців їхні прибутки склали понад три мільярди гривень.
– На сьогоднішній сесії пропонується прийняти ряд важливих рішень. Серед них – виділення додатково 650 тисяч гривень на компенсацію запоріжцям відсотків по «теплих» кредитах для реалізації енергозберігаючих проектів. Також передбачається виділення коштів на придбання обладнання для автоматизації роботи світлофорів, – підкреслив Володимир Буряк.
Військовий стан – екзамен всьому суспільству
Днем раніше в Запорізькій ОДА відбувся брифінг стосовно введення військового стану у Запорізькій області, на якому були присутні голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, прокурор області Валерій Романов та начальник поліції Сергій Комісаров.
Очільник області пояснив, що не слід панікувати. До того ж, з 24 пунктів Закону «Про правовий режим воєнного стану» не всі будуть впроваджені – глава держави включив до Указу № 390 лише кілька заходів. Усе залежить від того, як будуть розгортатися події далі. Тоді й буде прийнято рішення про вибір інструментарію, який задіють у ході військового стану.
– Хочу одразу розвіяти міфи, які виникають через необізнаність, начебто буде допущено вилучення майна у населення і таке інше. Так, це в законі прописано, але це один із найгірших варіантів. Такого не буде, і на цьому акцентував наш Президент. Під час дії воєнного стану не планується заходів конфіскації автотранспорту та іншої власності, примусової трудової повинності, розквартирування особового складу в приватному житлі тощо. А от, наприклад, введення комендантської години чи обмеження торгівлі спиртними напоями може виникнути в разі необхідності та посилення небезпеки вторгнення військ Росії, – зазначив Костянтин Бриль.
Також він попросив всі політичні партії і громадські об’єднання на цей період обмежити різкі вислови та організацію заходів, пов’язаних зі скупченням людей.
– Як сказав Петро Порошенко, військовий стан не повинні на собі відчути звичайні громадяни України. Основна задача військового стану – це підвищення рівня обороноздатності регіону, де він введений. Головне – не потрібно вдаватись до паніки та розпускання пліток, тому що це екзамен для всього суспільства, – запевнив голова Запорізької ОДА.
Військовий стан – це ті правові основи, що надаються органам місцевого самоврядування та влади, щоб в разі потреби дуже швидко, без всяких бюрократичних проволочок реагувати на ситуацію. А ще для того, щоб були злагоджені дії між військовими і правоохоронцями. Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Національна поліція та Державна служба України із надзвичайних ситуацій перейшли на посилений варіант несення служби. Відмінено всі відпустки, відрядження, всі знаходяться на місці і готові виконувати розпорядження.
– Особливості Запорізької області в тому, що вона має 200 км протяжності по Азовському узбережжю, і невідомо, як буде поводити себе агресор. У нас є місто Бердянськ, де люди зараз дуже занепокоєні, і такий стан оброноздатності регіону як раз введено для їхнього спокою. Хочу звернутися за порозумінням до всіх мешканців Запорізького краю: якщо буде проводитись перевірка ваших документів чи догляд багажу, ставтеся до цього спокійно, тому що це наша загальна безпека, – сказав Костянтин Бриль.
А от Сергій Комісаров розповів присутнім, що для обмеження дій шахраїв, які можуть використати цю ситуацію і під личиною військових відбирати у людей майно, на раді оборони прийняли рішення заборонити носити військову форму будь-кому, окрім діючих військових, Нацгвардії та працівників силових структур. Комендатура міста буде постійно перевіряти дотримання цього рішення, як і сигнали про допомогу від людей. Подібний контроль за діями порушників уже відпрацьований у Луганській області. Тож, якщо до вас раптом постукають у двері якісь «військові», терміново викликайте поліцію.
– Російська загроза – це виклик для всієї нації, тому вчасно інформуйте правоохоронців про якусь підозру, не проходьте повз, коли бачите, що коїться злочин. Якщо суспільство проявить єдність, то буде і позитивний результат для всієї нашої області. А ще в мене прохання до громадян міста Запоріжжя та області. Якомога менше обговорюйте в соцмережах про відомі вам переміщення наших військових частин, наявність військових у тому чи іншому місці. Адже ви таким чином дуже полегшуєте роботу нашому ворогу, – резюмував голова Запорізької ОДА.