Міський голова Володимир Буряк провів черговий особистий прийом громадян. Зокрема, до нього звернулися мешканці одного з будинків по вулиці Василя Сергієнка. Будинок розташований у нижній частині вулиці, проте при будівництві не була передбачена система водовідведення. У результаті під час дощів вода збирається під будинком, заливає підвал. Тож двопідїздна багатоповерхівка похилилась, а температурні шви розійшлись.

За словами директора департаменту з управління житлово-комунальним господарством ЗМР Сергія Польового, система водовідведення тут дійсно життєво необхідна і мешканці будинку звернулися про допомогу ще в січні минулого року. При цьому проект проведення таких робіт був розроблений у 2017 році, і їхня вартість складала 1млн 864 тисячі гривень.

Поскаржились мешканці будинку і на керуючу компанію, яка лише приймає замовлення, але не квапиться їх виконувати. Так, у будинку давно вже вибито двоє дверей сміттєприйомників, де бомжі влаштували собі відхоже місце. Є ряд інших зауважень.

Вислухавши заявників, міський голова доручив керівнику профільного департаменту взяти це питання під особистий контроль. Вирішили, що десь із березня 2019 року департамент ЖКГ візьметься за втілення проекту з водовідведення, а керуюча компанія відновить температурні шви, а ще раніше вставить у будинку двері, решітки та інше.

– Якщо проект з водовідведення готовий, то документацію необхідно відкоригувати з урахуванням зміни вартості робіт. Внести будинок у титульний список капітальних ремонтів на 2019 рік і виконати роботи в наступному році, – зазначив Володимир Буряк.

А от районна адміністрація по Хортицькому району повинна буде перевірити санітарний стан території неподалік будинку, яка за інформацією заявників є нічиєю і не прибирається.

З проханням поліпшення житлових умов до міського голови звернулась пенсіонерка (інвалід ІІ групи) з донькою, яка з чоловіком, дітьми та онуками проживає в квартирі на вулиці Яценка. Вона стоїть у черзі на житло ще з 1974 року – спершу на заводі гумотехнічних виробів, потім «Гаммі», і зараз має право на першочергове отримання, якби не одне «але». Річ у тім, що жінка має в якомусь селі нерухомість – хатинку, в якій жити не збирається. Проте її наявність, згідно закону, забороняє отримати житло тут. Тож їм порадили продати хатинку, і тоді протягом року пенсіонерка отримає його в Запоріжжі.

З таким же питанням звернувся й учасник бойових дій АТО Сергій Доля, але він попросив не квартиру, а лише кімнату в гуртожитку. Адже житло його сімї потрібно вже зараз, а черга із атошників на квартири складає в нашому місті більше 400 чоловік. До того ж він хоче отримати кімнату і залишитись у черзі серед ветеранів АТО на отримання землі під забудову на території міста. Міський голова не проти задовольнити його прохання, але порадив спершу звернутись до Запорізької міської організації ветеранів АТО, щоб не виникло потім до колишнього бійця запитань у побратимів.