В Україні продовжується реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Цього року зовнішнє оцінювання проводитиметься з таких предметів: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, світова література, фізика, хімія, біологія, географія, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська) та російська. Загальна кількість предметів, вибраних для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. Буде надано можливість скласти тест лише з однієї іноземної мови.

 

Для того, щоб зареєструватися, абітурієнти мають виконати низку вимог. Треба підготувати необхідні для реєстрації документи та матеріали: копію паспорта або свідоцтва про народження; довідку про те, що він є учнем певного навчального закладу; дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см; висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання; копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові; документи, перекладені державною мовою та завірені нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою); заяву-реєстраційну картку. Друга вимога – надіслати не пізніше 5 березня на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти реєстраційні документи. Підтвердженням факту реєстрації є Сертифікат, який буде надіслано вам рекомендованим листом разом із: реєстраційною карткою абітурієнта; інформаційним бюлетенем “Зовнішнє незалежне оцінювання. 2013 рік”; повідомленням про створення особливих умов для проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).
Варто звернути увагу на те, що в Інтернеті з’явилися сайти, які за певну плату пропонують завантажити програму для реєстрації на ЗНО-2013. Однак, за даними УЦОЯО, з метою уникнення обману програму створення заяви-реєстраційної картки слід скачувати лише на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти. Завантаження зазначеної програми є безоплатним.
Не станьте жертвами шахраїв! Послуговуйтеся лише офіційними джерелами для отримання інформації з питань проведення зовнішнього незалежного оцінювання!
В одному з інтерв’ю порталу pedpresa.com директор Українського центру оцінювання якості освіти Ірина Зайцева розповіла про зміни в тестах, про те, на що треба звернути увагу абітурієнтам. Зокрема, у ньому вона говорила про те, що кількість тестів з деяких предметів було зменшено. “Незважаючи на скорочення кількості завдань – з 36 до 34 у тестах з фізики, час на виконання залишиться тим самим – 180 хвилин”, – зазначила Ірина Зайцева. Зокрема, зменшено кількість завдань з вибором однієї правильної відповіді, натомість збільшено кількість відкритої форми з короткою відповіддю. Також, за словами директора УЦОЯО, підвищено значущість частини тесту, в якій абітурієнти розв’язують задачі та самостійно вписують числову відповідь. Максимальна кількість балів за виконання таких завдань становить 20 балів з 56.
Певні зміни торкнулися і тестів з іноземних мов, зокрема, зменшено кількість мовленнєвих ситуацій і змінено критерії оцінювання власного висловлення. За словами Ірини Зайцевої, для підвищення точності вимірювання критерії оцінювання власного висловлення з іноземних мов зазнали змін як у своїй структурі, так і в системі оцінювання. “Кількість комунікативних ситуацій зменшено з 4 до 3. Видалено критерій оцінювання “Логічність і послідовність викладу”. Переглянуто систему оцінювання власного висловлення за критеріями “Лексика та граматика”. Встановлено нові інтервали кількості помилок і балів (0–2 замість 0–3), що виставляться під час оцінювання мовного оформлення власного висловлення”, – розповіла вона.
Для підвищення точності вимірювання за рахунок удосконалення критеріїв оцінювання власного висловлювання в тестах з української мови і літератури, а також російської мови переглянуто систему оцінювання за критеріями 6а (орфографія і пунктуація), 6б (лексика, граматика і стилістика) – встановлено нові інтервали кількості помилок і балів (0–4 замість 0–6), що виставляються під час оцінювання мовного оформлення власного висловлювання. “Сподіваємось, що такі зміни в критеріях оцінювання з української, російської та іноземних мов дадуть змогу підвищити якість перевірки бланків Б”, – підкреслила Ірина Зайцева.
Зменшено кількість завдань у тестах з історії України та всесвітньої історії  з 60 до 55, відповідно, й часу на їх виконання буде відведено менше – 135 хвилин замість 150.

Маргарита ГРИШКІНА

До 5 марта в ЗНУ можно зарегистрироваться на пробное тестирование

В этом году внешнее независимое оценивание продлится с 3 по 27 июня. Тестирование будет проводиться по 11 предметам: украинскому языку и литературе, иностранному языку (английский, немецкий, французский, испанский), биологии, физике, всемирной истории, русскому языку, истории Украины, математике, химии, географии и мировой литературе.
ВНО-2013 не содержит кардинальных отличий от тестирования 2012 года. Так же, как и в прошлом году, абитуриенты могут зарегистрироваться на 4 выбранные ими предмета, обязательным из которых является только украинский язык и литература. Но следует заметить, что в список предметов добавился новый – всемирная литература.
Запорожский национальный университет в этом году традиционно проводит бесплатные пробные тренинги. Зарегистрироваться на пробные тренинги можно на сайте ЗНУ (http://sites.znu.edu.ua). Регистрация продлится до 5 марта.
График проведения
3 марта
Биология
Химия
10 марта
Иностранные языки
География
Русский язык
17 марта
Украинский язык и литература
Всемирная литература
24 марта
Математика
Физика
31 марта
История Украины
Всемирная история
Для регистрации на настоящее тестирование необходимо отправить комплект регистрационных документов на почтовый адрес регионального центра оценивания качества образования. Лично у меня с регистрацией не возникло никаких проблем. Главное – это скачать программу с сайта Украинского центра оценивания качества образования (http://testportal.gov.ua/) на свой компьютер и, соблюдая указанную в ней пошаговую инструкцию, совершить регистрацию.
Однако не станьте жертвами мошенников! Во избежание обмана программу создания регистрационной карточки следует скачивать только на сайтах Украинского и региональных центров оценивания качества образования. Загрузка данной программы является бесплатной.
Одной из самых распространённых ошибок прошлых лет при регистрации является неправильное заполнение бланков и неверно поданные комплекты документов. Так что будьте внимательны! Перед тем, как отправить комплект документов, убедитесь в его правильности. Результат регистрации – ответ от Украинского центра оценивания качества образования – придёт вам в течение трёх недель.
Следует заметить, что представители Днепропетровского регионального центра оценивания качества знаний акцентируют внимание выпускников школ на том, что заявления на регистрацию от абитуриентов в этом году поступают очень медленно. Помните, что в случае какой-либо ошибки вам придётся пройти процесс регистрации повторно. Так что не откладывайте регистрацию на последние дни.

Алина ДЕРЕВЯНКО