У Запоріжжі активно продовжують розвивати спорт. Створюють усе необхідне, щоб діти, молодь, дорослі мали можливість займатися різними видами спорту. У місті функціонують ДЮСШ різного спрямування, відкриваються спортивні майданчики і стадіони, вкладаються кошти в реконструкцію і розвиток уже існуючих об’єктів спортивної інфраструктури.
Тому одним із важливих проектів стала реконструкція басейну «Байкал». Майже після 50-ти років експлуатації будівля знаходилася в передаварійному стані, було потрібно невідкладне проведення робіт. На реконструкцію будівлі міська влада виділила кошти. Тому зараз проводяться необхідні роботи. У новому сезоні басейн знову запрацює.
У четвер комісія на чолі з заступником мера Анатолієм Пустоваровим відвідала реконструйований басейн «Байкал». Фахівці оглянули виконані зовнішні і внутрішні роботи і ознайомилися з проблемами, які ще не виправлені.
– Розвиток спорту в місті безпосередньо пов’язаний зі спортивною інфраструктурою, тому за останні роки ми зробили акцент на збереженні діючої і створенні нової інфраструктури, – зазначив Анатолій Пустоваров. – У басейні «Байкал» склалася передаварійна ситуація, виникли проблеми з несучою і основною стінами, які почали руйнуватися. В екстреному порядку зроблено ремонт. Він дуже складний з інженерно-технічного боку. З моменту введення в експлуатацію будівля не ремонтувалася.
Також Анатолій Пустоваров наголосив на необхідності приведення в порядок даху, який місцями протікає під час дощів. Ремонт покрівлі виконають цього літа, щоб уже восени басейн запрацював. На ремонт покрівлі потрібно ще близько 200 тис. грн.
Окрім цього, комісія проінспектувала й адміністративно-технічні приміщення «Байкалу»: душові, спортивні зали, а також фойє та медпункт. Усі вони знаходяться в нормальному стані.
Плавальний басейн «Байкал» є тренувальною базою для вихованців ДЮСШ «Хвиля». За словами директора басейну Ярослава Давиденка, з початку проведення реконструкції басейн був закритий. На цей період юні спортсмени займалися в інших басейнах, проте вже на платній основі.
– Несучі колони були зроблені з цегли і не мали ніякої залізобетонної опори. Тож цегла почала розмокати і розсипатися. Волога утворювалася через різницю температур у самому басейні і за його межами, особливо в зимовий період, – розповів Ярослав Давиденко. – Ми переживали, що несучі колони не виконають своєї основної ролі, оскільки на них спирається дах будівлі, то все це могло привести до непоправної біди. Через це басейн у жовтні 2017 року призупинив свою роботу.
У ході робіт цегляні колони демонтували, а на їхнє місце поставили металевий каркас і укріпили все це бетоном. Також було встановлено зовнішній каркас з металу і скла.
Усі роботи, на які з міського бюджету виділили 2,6 млн гривень, виконали за півроку.
Восени хлопці та дівчата вже зможуть повернутися в рідний басейн, де заняття проходять для них безкоштовно. Не дивлячись на труднощі, тренування тривали. Юні плавці показали хороші результати на обласних змаганнях, які пройшли близько місяця тому – зайнявши чотири перших місця, три других і два третіх.