Постійна комісія Запорізької міської ради з питань життєзабезпечення міста, яка відбувалася протягом трьох годин, розглянула кілька важливих проблем та десятки листів-звернень від громадян
Зокрема, було розглянуто петицію мера міста Володимира Буряка стосовно несанкціонованих рекламних розписів фарбою на будинках міста. Хто це робить – невідомо. Тож вирішено разом з управлінням поліції розробити план дій щодо затримання людей, які таким чином рекламують свої товари та послуги. А райадміністраціям надати додаткові кошти для того, щоб зафарбувати надписи на стінах.
Також члени комісії проголосували за поновлення інфраструктури приватного сектору Запоріжжя. Якщо зараз вона фінансується в розмірі 6-9%, то пропонуюється збільшити її до 15%. Це дасть змогу значно «оживити» приватний сектор, адже за статистикою, там мешкає 20% населення, а його площа складає 50% міста. Комплексна программа відродження має 15 пунктів.
Із питань, які стосуються окремих будинків, були розглянуті звернення громадян щодо недбалого обслуговування «Водоканалом» трубопровода за адресою вулиця Глазунова, 4, ремонт підвалу та даху на вулиці Героїв 23 бригади, 30 та інші. А от, приміром, мешканець будинку з вулиці Рязанської, 13 звернувся з проханням надати йому кошти для установки енергозберігаючих вікон. Проте в депутатському фонді грошей наразі немає, тож йому запропонували написати заяву і взяти участь у «Програмі софінансування» – мешканець погодився.
Результати роботи комісії «ЗС» прокоментував голова постійної комісії міської ради з питань життєзабезпечення міста Олег Адаманов:
– Сьогодні ми розглянули близько 10 основних рішень, які будуть винесені на сесію. Основне питання, на мій погляд – це відновлення технічної документації ЖКГ для будинків, які перейшли або збираються переходити в ОСББ. Тема ця злободенна, ми взяли її на контроль і намагаємося вирішити. Зараз готуємо проект рішення з даного питання для подачі його на сесію ЗМР. Це полегшить проблему, що постала перед населенням, так як з техдокументацією будинків дійсно біда. Якщо вона десь і є, то не в повному обсязі, іноді її взагалі немає, а будинок без паспорта, звичайно, бути не може. Це основна проблема, яка у нас виникла.
– Виходить, її в деяких будинках взагалі не існувало?
– Ось ми і намагаємося зараз відновити цю техдокументацію через сесійне рішення, щоб можна було виділити бюджетні кошти і направити їх на даний проект.
– А щодо лічильників тепла, частина яких розкрадена?
– Так. Торкнулися ми і питання загальнобудинкових лічильників. Ця тема теж може виникнути з початком опалювального сезону, оскільки немає зараз на них обмінного та ремонтного фонду. До того ж, лічильники ці крадуть, і їх потрібно весь час поповнювати, як і визначитися, на чиєму балансі вони будуть, щоб за приладами був якийсь контроль. Це питання теж буде винесено на сесію.