До 40% людей на планеті відчувають на собі вплив погоди. Негативно реагувати на зміну метеоумов можуть до 80% людей з хронічними захворюваннями.
Для людей з серцево-судинними захворюваннями будь-які перепади погоди завжди є фактором ризику і загострення цих захворювань.
Є групи захворювань, при яких підвищується тиск. Це артеріальна гіпертензія – захворювання, яке часто передається у спадок і не має конкретної причини високого тиску. У підвищенні тиску беруть участь практично всі органи і системи (центральна нервова система, нирки, судини, серце). Це приблизно 98% всіх випадків гіпертензії. Є симптоматичні артеріальні гіпертензії – це захворювання окремих органів і систем, одним із симптомів яких є підвищення артеріального тиску. Наприклад, захворювання нирок або їх судин, ендокринної системи, серця, судин.
Без належного лікування підвищений тиск може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової або серцевої недостатності, погіршення зору, проблем з потенцією і з пам’яттю. Для більшості людей нормальним є тиск, що не перевищує 140 на 90. Однак у людей з цукровим діабетом або з встановленим тиском норма не повинна перевищувати 130 на 75.
Щоб підтримувати тиск в нормі, по-перше, потрібно відмовитися від куріння, оскільки навіть одна сигарета завдає незворотньої шкоди судинам.
Для профілактики загострення серцево-судинних захворювань потрібно намагатися дуже жорстко обмежувати сіль.
Тренування повинні проходити в рамках пульсу від 60 до 85% від максимальної частоти серцевих скорочень. При цьому треба підтримувати нормальну масу тіла.
Відмовтеся від алкоголю. Чим більше алкоголю вживає людина, тим більше ризик підвищення тиску, адже, за останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, безпечної дози алкоголю не існує.
Людям з більш серйозними діагнозами в сильні морози не рекомендується виходити на вулицю. В періоди перепадів погоди необхідно частіше вимірювати кров’яний тиск, регулярно приймати таблетки, призначені лікарем. При перепадах атмосферного тиску, температури повітря у гіпертоніків найчастіше можуть бути гіпертонічні кризи.
Взимку не можна приймати гарячі ванни, ховатися під десятьма пледами. Необхідно регулярно провітрювати приміщення. Людина повинна бути досить тепло одягнена і при цьому повітря в приміщенні повинно бути не вище 19 градусів. Також необхідно зволожувати повітря. І для гіпотоніків, і для гіпертоніків необхідно дотримуватися температурного режиму і зволоження повітря.