Нещодавно на засіданні виконкому Запорізької міської ради було розглянуто 128 проектів рішень, які стосуються різних сфер життєдіяльності міста та його господарства, а також «Програму економічного і соціального розвитку м.Запоріжжя на 2018 рік» та бюджет міста на наступний рік. Все це планувалось затвердити на сесії міської ради, яка відбулась 20 грудня, як і внесення коригувань в бюджет міста і бюджетні програми 2017 року.
Міський голова Володимир Буряк зазначив, що бюджет Запоріжжя на 2018 рік – це один з найважливіших документів для міста і проінформував членів виконкому ЗМР та всіх присутніх про основні показники проекту бюджету.
– Доходи бюджету заплановані на рівні 7,8 мільярда гривень і це не така велика сума, – говорить Володимир Буряк. – Якщо взяти весь бюджет, то він знову буде соціально направлений, оскільки на фінансування соціально-культурної сфери буде спрямовано понад 5,5 мільярдів гривень. Це освіта, медицина, культура, спорт та соціальний захист.
Витрати бюджету розвитку заплановано на рівні 1,6 мільярда гривень. Це гроші на ремонт доріг, покрівель, ліфтів і так далі. Зокрема, на капремонт покрівель заплановано 74 млн. грн., ремонт ліфтів – 50 млн.грн., на капітальний ремонт і реконструкцію міських доріг заплановано понад 330 мільйонів гривень. Буде продовжено фінансування ремонту житлового фонду (290 млн.грн.), в тому числі і будинків ОСББ – 33 мільйона гривень.
Зростає і навантаження на місцевий бюджет. Зокрема більш ніж на 120 мільйонів гривень збільшена реверсна дотація, яку Запоріжжя повертає до державного бюджету. У 2018 році вона складе близько 351 мільйон гривень. 189 мільйонів гривень складуть витрати міста на утримання установ професійно-технічної освіти. 118 мільйонів гривень необхідно буде додатково направити на виплату зарплат педагогам шкіл, оскільки освітня субвенція з держбюджету в повному обсязі не покриває ці витрати. І це не рахуючи того, що місто повністю фінансує утримання шкіл. До речі, в новому році утримання всіх бюджетних установ збільшиться на 47%, оскільки для них підвищується ціна за опалення.
– Ми знову усвідомлено плануємо прийняти бюджет із значним дефіцитом в частині бюджету розвитку. Якщо цього не зробити, то не варто розраховувати на розвиток міста в 2018 році. Можна було б просто затвердити бюджет розвитку в розмірі 638 мільйонів гривень, але це означає просто забути про розвиток міста в 2018 році. Нам необхідно буде активно працювати над збільшенням доходів бюджету, додатковими надходженнями за рахунок кредитів, інвестицій, щоб покрити цей дефіцит і реалізувати заплановані програми. У 2017 році нам це переважно вдалося зробити, – заявив Володимир Буряк.
До речі, на виконкомі було зазначено, що в місті в поточному році зросли обсяги промислового виробництва та реалізованої продукції. Так, впродовж 2017 року в Запоріжжі вироблено майже 40% української сталі, 70% високовольтної апаратури, 19% чавуну та інше. Обсяг реалізованої продукції, в порівнянні з 2016 роком, збільшився майже на 36%. За підсумками першого півріччя (порівняно з минулим роком) фінансовий результат великих та середніх підприємств міста до оподаткування збільшився в 4 рази і становив майже 9,6 млрд. грн. прибутку. Прибутковими стали майже 67% підприємств міста.
Розпочалось будівництво терміналу в аеропорту
У проекті бюджету Запоріжжя на 2018 рік передбачений і 391 мільйон гривень на розвиток Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Ці гроші підуть на будівництво нового пасажирського терміналу, ремонт злітно-посадкової смуги та встановлення огорожі навколо аеропорту. Так, 14 грудня вже розпочалось будівництво. Зокрема, ведуться роботи на «пальовому» полі під будівлю майбутнього терміналу. Будівельники працюють над встановленням паль – ведеться буріння, встановлюються армуючі конструкції для заливки бетоном і таке інше.
За словами міського голови, зроблені всі необхідні авансові платежі для того, щоб будівельні роботи, закупівля матеріалів йшли без збоїв в грудні 2017 – січні 2018 років.
Запоріжцям повернули 1,5 мільйона гривень за не отримане тепло
Також на засіданні виконкому міський голова Володимир Буряк нагадав, що 31 жовтня виконавчий комітет Запорізької міської ради прийняв рішення № 673 «Про проведення нарахувань за послуги з централізованого опалення за жовтень-листопад 2017 року».
Опалювальний сезон в Запоріжжі стартував 24 жовтня. Однак в деяких будинках тепло з різних причин подали із запізненням. До того ж традиційно на початку опалювального сезону виникла проблема «заповітрених» стояків, коли навіть після подачі тепла на будинок окремі квартири залишалися якийсь час без опалення.
У зв’язку з цим в кінці жовтня міський голова Володимир Буряк доручив профільному департаменту з управління житлово-комунального господарства міської ради та концерну «Міські теплові мережі» підготувати проект рішення виконавчого комітету міської ради, який би дозволив городянам не платити за не отримане тепло.
– Хочу сьогодні поінформувати про результати виконаної роботи. Перерахунок проведено. Інформація про нього міститься в платіжках, які запоріжці отримали в грудні, – зазначив Володимир Буряк.
В результаті перерахунок був проведений по 10505 квартирах. Їх опалювальна площа становить понад 334 тисяч квадратних метрів. Сума перерахунку склала 1 мільйон 582 тисячі гривень з ПДВ.
Оновлення громадського транспорту в Запоріжжі
Володимир Буряк поінформував членів виконкому і про хід реалізації міської програми оновлення комунального громадського транспорту, яка передбачає виготовлення нових трамваїв на базі КП «Запоріжелектротранс» та придбання автобусів великої місткості.
– На лінію вийшов уже третій трамвай, зібраний у нас в Запоріжжі. До кінця року вийде і четвертий. Ми виконаємо взяті на себе зобов’язання. У 2018 році у нас заплановано зібрати ще п’ять таких трамваїв, – зазначив Володимир Буряк.
До речі, запорізькі трамваї обходяться міському бюджету в два з половиною, а то й в три рази дешевше, ніж закупівля їх в інших містах. Приміром, якщо перший трамвай обійшовся місту приблизно в шість мільйонів гривень, то третій близько 5,6 мільйонів гривень. В результаті чого були заощаджені бюджетні кошти. До того ж, вони економічні, так як споживают на 30% менше електроенергії і пристосовані для проїзду людей з обмеженими можливостями.
Міський голова також нагадав, що в 2017 році КП «Запоріжелектротранс» придбав 35 великих автобусів на умовах фінансового лізингу. 13 з них вже прийшли в місто і ось-ось з’являться на новому маршруті №17. Решта буде отримана в першому кварталі наступного року.
– Купуючи нові автобуси, ми будемо вирішувати проблему пасажирського обслуговування спальних районів, перш за все в «години пік». Це Бородинський, Осипенківський мікрорайони, Хортицький та Шевченківський райони, – сказав Володимир Буряк.
Програмою «Забезпечення роботи КП «Запоріжелектротранс» на 2018 рік передбачена закупівля ще 50 автобусів великої місткості на умовах фінансового лізингу. Триває робота з міжнародними фінансовими інститутами над реалізацією спільних проектів, які планується впровадити в 2018 році. Це закупівля 5 електробусів в рамках «зелених інвестицій» і 55 великих автобусів у рамках співпраці України з Європейським банком.
– Оновлення комунального громадського транспорту – один із пріоритетних напрямків роботи на наступний рік. Поступово ми плануємо довести частку «Запоріжелектротрансу» на ринку пасажироперевезень в місті до 30% і більше. Це дозволить нам активно впливати на ситуацію на цьому ринку, – підкреслив Володимир Буряк.