Всі ми хочемо жити в комфортному та затишному європейському місті. Саме тому Запоріжжя має стати доступним для всіх, передусім для людей з інвалідністю та маломобільних громадян. Перші кроки до втілення цієї ідеї у життя зробило управління туризму. Протягом року в місті було організовано низку заходів, які принесли позитивні зрушення на шляху до доступності. Підсумки роботи на минулому тижні були підведені під час прес-брифінгу за участю партнерів та громадськості.
Першим етапом проекту «Доступне місто» було проведення «Доброго базару». Головна ідея: бути добрішими та гостинними разом, всім містом. Під час заходу було проведено благодійний аукціон та зібрано 16 тисяч 200 гривень. Другим етапом стало виявлення проблемних місць, які наразі не облаштовані під потреби людей з інвалідністю. Щоб дослідити як можна більше громадських закладів та об’єктів залучили небайдужих студентів та людей з інвалідністю. Протягом двох днів у форматі «квесту» вони провели перевірку за критеріями відповідності (доступність заїхати, доступність для незрячих, туалети для людей з інвалідністю). Потім, залучившись підтримкою картографів «Google», на мапах компанії ,які є у вільному доступі в мережі Інтернет, були позначені місця, які наразі відповідають критеріям доступності. За підсумками заходів управлінням туризму було придбано пересувні пандуси для полегшення пересування людей з інвалідністю.
– Важкодоступних місць поки що багато, тому порадившися зі спеціалістами було вирішено придбати пересувні конструкції: два пандуси, які можна використовувати на сходах різної висоти, зокрема під час проведення масових заходів, – зазначає Катерина Сімонова, начальник відділу організації туристичної діяльності управління туризму. – Ми розуміємо, що живучи у 21 сторіччі не має бути розмежування на людей з інвалідністю та інших – це наша принципова позиція. Ми хочемо, щоб з кожним днем наше місто ставало доступнішим, бо комфортно має бути всім та усюди. За участю партнерів та друзів ми робимо Запоріжжя гостинним.
Громадськість також підтримала ініціативну групу управління туризму, люб’язно надавши лоти для проведення аукціону.
– Добра справа, спланована або спонтанна, це те, що залишає у нашому місті гарний відбиток, – зазначила Лариса Головєшко, директор з розвитку «Академии Совершенства». – Не принципово, чи багато вдається зробити за одну акцію чи це велика довгострокова спільна справа – це важливо для нас. Ми всі пам’ятаємо фантастичну розповідь, коли під час подорожі у майбутнє хлопець випадково наступив на метелика і це змінило світ. Тому кожен наш крок, кожна дія дасть щось позитивне, якщо ми робимо це від душі, з серцем, бажанням та старанням.
Спробували у дії нові пандуси члени клубу «Рівні можливості» Ірина Петровська та Віктор Карпов. До речі, саме вони разом зі студентами перевіряли Запоріжжя на доступність.
– Ми об’їхали немало міст України, відвідуючи семінари, фестивалі. Можу сказати, що наше місто не перше, але й не останнє за доступністю, десь посередині, – зазначила Ірина Петровська.
Як зазначив Віктор Карпов, найбільша проблема в Запоріжжі зі старим жилим фондом, який не пристосований до потреб людей з інвалідністю. Також більшість магазинів вздовж проспекту Соборного не мають потрібних умов для доступності. Подібна проблема виникає й при відвідування аптек, і навіть банків. Але є й кілька зразкових прикладів: будинок Макса Гранда, ТЦ «Аврора», ТЦ «Україна», вокзал «Запоріжжя-1».
Придбаними пандусами може скористатися кожен, хто цього потребує. Вони будуть знаходитись у Туристичному інформаційному центрі, який незабаром відкриється. Туди можна звернутися як групою, так і індивідуально для того, щоб використати за потреби для комфортного пересуватися.
– Завдяки нашим волонтерам ми також придбали два інвалідних візки. Тому, якщо у когось є потреба, можна звернутися до нас, і ми готові їх передати у користування, – зазначила Катерина Сімонова.