Як відомо, 26 жовтня в обласному центрі стартував новий опалювальний сезон. За даними керівника департаменту житлового господарства та розподілу житлової площі міськради Павла Соловйова, наразі вже працюють 56 котелень міста. До централізованого опалення підключено 3590 будинків, 125 дитсадків, 129 навчальних закладів та 96 медичних установ. У той же час, існують і проблеми.
На ранок 5 листопада залишаються непідключеними ще 46 будинкових стояків, що унеможливлює подачу опалення сотням квартир. Міський голова Олександр Сін на апаратній нараді в понеділок досить жорстко поставив завдання з цього приводу.
Олександр Сін:
– Така кількість непрацюючих стояків – це неприпустимо. Всі ці об’єкти повинні працювати вже до кінця вівторка. Ви хоча б розумієте, що було б, якби прогнози з температурного режиму МНС, а вони були дуже несприятливі, збулися?! Сотні запоріжців були б поставлені на грань виживання. Люди повинні отримати тепло за день-два. Інших строків я вам не даю, – окреслив завдання керівнику департаменту житлового господарства та розподілу житлової площі міський голова Запоріжжя.
У когось тепла ще немає, а у когось його навіть забагато. За останні дні до редакції звернулося багато запоріжців, невдоволених надто високою температурою в квартирах.
– Знову опалюємо вулицю, а сплачуємо за все ми, – говорять жителі.
Олександр Сін висловився з цього приводу так:
– Я вважаю, що виконавчий комітет зробив правильно, розпочавши сезон саме в ці дні. Температурний режим у Запоріжжі був нестабільний. Діти в дитсадках та школах уже відчували дискомфорт, я вже не кажу про пацієнтів лікарень. Тому ми й пішли на такий крок. За нашою інформацією, більше 1000 будинків міста на сьогоднішній день не мають можливості регулювати подачу тепла в залежності від температури надворі. Вони зараз знаходяться в так званому режимі перетопу, тобто використовують більше теплової енергії, аніж це їм потрібно. Звичайно, жителі цих будинків кожного року критикують владу за такий стан речей. Проблема криється в тому, що в цих будинках – двотрубна система подачі води. (Тобто, одна труба відповідає за холодну воду, а інша – за гарячу як для опалення, так і для побутових потреб, – ред.). Якщо ми знизимо температуру подачі води для опалення, то люди отримають зовсім іншу воду і у ванній кімнаті. На жаль, цю технічну проблему ніхто багато років і не планував вирішувати.
На думку міського голови, це становище треба змінювати. На усунення проблеми потрібно близько 10 мільйонів гривень, які планується закласти до бюджету міста вже наступного року.
Паралельно планується вирішити проблему відновлення в будинках елеваторних вузлів. Тоді, щоб отримати зранку гарячу воду, не треба буде зливати в каналізацію десятки літрів охолодженої води, при цьому сплачуючи за тарифом гарячої.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА