Світ
У США сьогодні відбудуться вибори президента. Обидва кандидати – діючий президент Барак Обама та республіканець Мітт Ромні – мають, на думку експертів, однакові шанси як на перемогу, так і на поразку.
Напередодні чергового з’їзду Компартії Китаю, на якому має відбутися плавна зміна влади в країні, газета “Нью-Йорк таймс” розмістила матеріал, у якому йдеться, що сім’я китайського прем’єра Вень Цзябао має статки у 2,7 мільярда доларів. Офіційний Пекін назвав статтю брехливою, а сам прем’єр ініціював внутрішнє розслідування комісією Політбюро китайської компартії.
У Москві та інших великих містах Росії відбувся націоналістичний “Русский марш”. Його головними гаслами стали: “Росії – російську владу!” та “Твереза Росія стане великою!”. Поліція зафіксувала до 6 тисяч учасників. Після маршу в московському метро сталися масові бійки з антифашистами, а в Санкт-Петербурзі поліція затримала близько сотні осіб. Акції проводилися в День народної єдності 4 листопада, який присвячено визволенню Москви від польських інтервентів ополченцями князя Пожарського і міщанина Мінина.
До 30-річчя приходу до влади в СРСР Юрія Андропова журнал “Русский репортер” опублікував статтю “КГБ: от планов Андропова к плану Путина”. У ній, на підставі інтерв’ю з найближчими соратниками генерального секретаря ЦК КПРС, а до того – голови КДБ, розкрито плани андроповських реформ, які через недовгий час перебування генсека при владі так і не вдалося реалізувати. Перше: введення в країні режиму на зразок сталінського, але на кілька років. Друге: заборона КПРС як такої, що переродилася. Третє: ліквідація національних республік. Четверте: реалізація економічних реформ, які не вдалися Горбачову, але під жорстким контролем КДБ. П’яте: всі реформатори єльцинської доби (Гайдар, Чубайс і Ко) працювали під “дахом” КДБ… Із того всього Путін реалізував одне: здійснено такий план перерозподілу власності, за якого чекісти захопили всю економіку Росії, прикриваючись при цьому іменами олігархів…
Ізраїльське телебачення показало фільм, у якому йдеться, що прем’єр країни Беньямін Нетаньяху і міністр оборони Ехуд Барак збиралися “втиху”, без відповідного рішення Кабінету міністрів, розпочати війну проти Ірану ще 2010 року. Однак цьому завадили начальник служби зовнішньої розвідки МОССАД та начальник генерального штабу армії Ізраїлю.
Всі рахунки Храму Гроба Господня в Єрусалимі – однієї з найголовніших святинь християнського світу – арештовано через борги за воду. Борги накопичувалися протягом 15 останніх років і сягнули суми в 2,5 млн. доларів. Православний Патріарх Єрусалимський Теофіл III заявив, що коли в проблему не втрутиться уряд Ізраїлю, то храм доведеться закрити. Адже нормальна його господарська діяльність неможлива.
В Узбекистані трьох жінок засудили на 14 років кожну за зраду Батьківщині. Їх звинуватили в шпигунстві на користь Таджикістану.

Україна
Станом на ранок понеділка у ЦВК оброблено 99,95 відсотка протоколів окружних виборчих комісій. Згідно з даними сайту Центрвиборчкому, за Партію регіонів віддали свої голоси рівно 30 % виборців, за ВО “Батьківщина” – 25,53 %, за УДАР – 13,96 %, за КПУ – 13,18 %, за ВО “Свобода” – 10,44 %.
Один із лідерів об’єднаної опозиції Анатолій Гриценко оголосив, що цілком можливе рішення, що обрані депутати від трьох опозиційних сил: ВО “Батьківщина”, УДАРу та ВО “Свобода” складуть свої мандати на знак протесту проти фальсифікацій виборів 28 жовтня. Вимога в цьому випадку буде одна: проведення нових виборів.
Експерти стримано дивляться на нову ідею щодо обнулення виборчих списків та складення мандатів опозиційними фракціями. Адже в разі відмови працювати нового складу Верховної Ради далі працюватиме старий (діючий) її склад.
Біля Центрвиборчкому в понеділок зібрався мітинг прихильників трьох політичних сил – “Батьківщини”, УДАРУ і “Свободи” за участі цілої низки діючих народних депутатів. Міліція через гучномовці попереджала, що мітинг не є законним і в разі його неприпинення вона почне розганяти учасників.