У Запоріжжі з’явиться Інформаційний Центр, який буде інформувати жителів нашого регіону про діяльність НАТО та наслідки співпраці України з Альянсом.
«Інформаційний ресурсний Центр має на меті не лише взаємодію з медіа, з громадськими організаціями, а й створення освітнього, тренерського ресурсу для того, щоб можна було на рівні регіону, в маленьких містах, навчальних закладах пояснювати суспільству, чим саме займається НАТО, не лише на рівні військової підготовки, а й на рівнях освітньої, медичної, інженерної діяльності», – розповіла керівник Громадської організації «ТРАП» Інна Пенчук.
До речі, на думку експертів фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», за останні два роки позиція українців щодо вступу України до НАТО радикально змінилася.
«Агресія Росії, анексія Криму, бойові дії на Донбасі спричинили карколомні зміни в громадській думці, і в першу чергу ці зміни відбулися на Сході України та Донбасі. У 2012 році підтримка НАТО складала приблизно 1%, зараз вона сягає близько 24%. Це дуже потужна динаміка. Наразі 43% українців на Сході вважають, що НАТО є найкращим гарантом безпеки для України», – зазначив експерт фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» Руслан Кермач.
В свою чергу керівник Запорізької обласної організації ВГО КВУ Роман П`ятигорець заявив, що «в Запоріжжі кожна тема має починатися тим, що НАТО ми повинні зустрічати з розкритими обіймами та хлібом-сіллю».
Нагадаємо, на початку липня у Варшаві відбувся саміт НАТО, де було вирішено надати Україні комплексну допомогу у сфері безпеки, а також підсилити східний фланг Альянсу.
«Укріплення Східного флангу буде відбуватися військовими силами у складі 4 окремих батальйонів, що розташуються в Литві, Латвії, Естонії, Польщі. Цими батальйонами будуть опікуватися відповідальні країни, зокрема, в Литві – німці, в Естонії – британці, в Латвії – канадці та в Польщі – американці», – розповів на прес-конференції, що днями проходила в Запоріжжі голова Громадської ліги «Україна-НАТО» Сергій Джердж.
Він зауважив, що НАТО готове захищати своїх партнерів в разі загострення ситуації.
«НАТО ввело кіберпростір як нову територію, де ведуться бойові дії, бо до цього було документально підтверджено, що бойові дії ведуться на суші, в воді, в повітрі і в космосі. Тепер кіберпростір вважається п’ятим простором, де можуть вестись бойові дії. Це потрібно для того, щоб можна було юридично застосувати 5 статтю Вашингтонського договору, коли напад на одну країну є нападом на всі країни», – повідомив Сергій Джердж.
Питання вступу України до НАТО поки що не стоїть на порядку денному.
Тетяна Науменко, фото Валерії Константинової