Світ
Прем’єр-міністр Японії Есіхіко Нода відклав свій запланований візит до Москви через хворобу російського президента Володимира Путіна. В електронній версії інтерв’ю білоруського президента Олександра Лукашенка одному із західних видань той підтвердив проблеми Путіна з хребтом. Причиною травми Лукашенко назвав тренування із дзюдо, однак оглядачі вважають, що болі у спині з’явилися у 60-річного російського президента після його польоту на дельтаплані. У свою чергу, прес-секретар Путіна Дм. Пєсков з приводу відкладеного візиту заявив, що “чіткої фіксації його дати не було”.
Попри протести і навіть погрози Ізраїлю ООН підвищила статус Палестини до рівня держави-спостерігача. Це остання сходинка до остаточного визнання незалежної палестинської держави. До цього Палестина була суб’єктом-спостерігачем. 138 держав підтримали резолюцію, проти виступили 9, у тому числі Ізраїль, США, Чилі, Чехія і кілька дрібних країн Океанії. Ще 41 держава при голосуванні утрималася.
У Єгипті після масових акцій протестів створена президентом Мухамедом Мурсі Конституційна асамблея протягом ночі на п’ятницю ухвалила всі статті нової конституції. Документ тепер має бути підписаним президентом і буде винесено на всенародний референдум. За оцінками спостерігачів, нова єгипетська конституція буде базуватися на законах шаріату.
Під час атак повстанців поблизу сирійської столиці Дамаска було перерване повітряне сполучення з місцевого міжнародного аеропорту, а також перебито кабель, через який здійснювався доступ усієї Сирії до Інтернету. Урядові війська повідомили, що атаки відбито, аеропорт працює в штатному режимі, а оптоволоконний кабель ремонтують.
Верхня палата російського парламенту висловила стурбованість різким збільшення психічних захворювань в країні. Тільки останнім часом кількість хворих зросла на 17 %. Щонайменше чверть росіян перебуває у стані депресії, а психічно хворими визнано 3,7 мільйона громадян РФ.
Колишній директор-розпорядник МВФ Доміник Стросс-Кан та покоївка готелю Sofitel Нафіссату Діалло, яка минулого року звинуватила його в зґвалтуванні, досягли угоди про врегулювання взаємних претензій. Діало відкликала свій позов, а Стросс-Кан – зустрічний позов на мільйон доларів за завданий його репутації збиток.
В аеропорту Новосибірська здійснив вимушену посадку літак Як-42, на якому перебував російський міністр МНС Володимир Пучков. Цікаво, що інцидент у повітрі стався після заяви міністра, що “кінець світу 21 грудня, за календарем майя, відміняється”.
Україна
Москвичка Анхар Кочнева, яка після захоплення її сирійськими повстанцями несподівано виявилася громадянкою України, зізналася в співробітництві з російськими спецслужбами. Кочнева довгий час займалася супроводом російських журналістів, які здійснювали відрядження до охопленої повстанням Сирії.
Під час свого перебування у Норвегії прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що здійснені кроки з диверсифікації постачання газу і розвитку власного видобутку дозволили значно скоротити закупівлю газу у Росії. “Це дозволило нам замовити всього 18 млрд. кубометрів газу в Росії”, – підкреслив М. Азаров. Він також наголосив, що через невигідні контракти країна щорічно переплачує Росії за газ близько 7 млрд. доларів. “Ви можете собі уявити, що нам в Німеччині купувати російський газ дешевше, ніж в Росії”, – заявив голова українського уряду.