Осінь ще не встигла укласти нас в обійми холоду, однак синоптики обіцяють швидке похолодання

Тож зовсім скоро з вуличних прогулянок наше дозвілля переміститься в домівки. Це чудовий час для того, щоб насолодитись літературними витворами. Однак, що саме почитати? Ми підготували для вас перелік книг для затишного вечора. Тож підготуйте чашку чаю та м’яку ковдру, щоб створити атмосферний вечір.

Джоан Роулінг. Цикл про Гаррі Поттера43838_75480133

Де може бути більше чарівництва і затишку, ніж в книгах про чарівників? 7 книжок складають цикл пригод про хлопчика, чиє життя змінилося з появою незвичного листа. Певно, у наш час немає людини, яка не чула б про цей бестселер, однак більшість тих, хто не читав цих книжок та не дивився екранізацій, помилково гадають, що це дитяча казка. Заповняємо, що книга ця підходить людям будь-якого віку. Дітям сподобаються пригоди героїв, а дорослі зможуть оцінити почуття гумору та атмосферу книжок. Тим паче, що з кожною наступною книгою читач змінюється разом з героями та світом навколо них. Всі історії про «хлопчика, який вижив» дозволяють відчути присмак чародійства, хоча це, перш за все, книги про любов, дружбу та самопожертву заради близьких. Почніть з першого тому, і вас буде складно зупинити.

Рей Бредбері. «Кульбабове вино»img061_10

Увійдіть у світлий світ 12-річного хлопчика та проживіть із ним одне літо, наповнене подіями радісними та сумними, загадковими та тривожними. Літо, коли кожен день відбуваються дивовижні відкриття, головне з яких – ти живий, ти дихаєш, ти відчуваєш! «Кульбабове вино» Рея Бредбері – класичний твір, який увійшов у золотий фонд світової літератури. Книга філософська, непроста, іноді – дуже сумна, але постійно, до останньої сторінки – мила, ніжна і дуже затишна.

Джоанн Харріс. «Шоколад»2021-09-13_212008

Це саме те, що потрібно восени! Особливо здорово, що затишний «Шоколад» можна читати, запиваючи гарячим шоколадом в чашці. Тому що втриматися буде складно! Історія не надто оригінальна, зате описана так, що відірватись неможливо. Від сторінок роману пахне п’янкою сумішшю запахів шоколаду, ванілі, карамелі та сиропу, розпечених котлів та кориці, а так само терпким грубуватим духом Америки – гострим смолистим ароматом тропічних лісів.

Джером К. Джером. «Троє в човні не рахуючи собаки»2015-11-11_024

А ось читаючи цю книгу, краще відставити їжу та питво подалі. Тому що можна вдавитися від сміху. Тонка іронія, світлий гумор і зовсім нічого гидкого. Класика жанру. Пригоди Джерома, Джорджа, Харріса і Монморансі – найкращий засіб від осінньої туги. Особливо ввечері. Замість пор­ції трилерів або серфінгу по соцмережах.

Клайв Льюїс. «Хроніки Нарнії»hroniki-narnii-povna-istorija-charivnogo-svitu_01

Без «Хронік» восени ніяк. Осінь без «Нарнії» – це як какао без печива. Циклу з 7 книг вистачить не на один день, і навіть якщо ви ніколи не намагалися знайти у власній шафі двері в чарівне королівство – спробуйте почитати, ви по-новому поглянете на свої меблі.

Роджер Желязни. «Хроніки Амбера»10_59_23

Якщо ви віддаєте перевагу полоскотати нерви і поламати голову над таємничими загадками, а так само душі не чаїте в придворних інтригах, ми настійно рекомендуємо вам пізнати світ Амбера, що вийшов з-під легкого пера письменника-фантаста Роджера Желязни. Королівство Амбер не знайдеш на жодній карті. Воно таємниче, загадкове, але немає світу більш реального, ніж Амбер. Решта світу, включаючи Землю – лише його Тіні. 9 дітей загадково зниклого короля Амбера Оберона – потенційні спадкоємці престолу. У їхніх взаєминах немає теплих почуттів, немає розуміння і доброти. Вони плетуть інтриги одне проти одного, вбивають, зраджують, не відаючи про речі більш глобальні, ніж жага до престолу.

Джоджо Моєс. «До зустрічі з тобою»38420_57844-1000x1000

Ця книга миттєво прославила Джоджо Моєс, її було перекладено на 40 мов, і вона здобула світову популярність. Головна героїня Луїза Кларк – одна з тих чарівних людей, які часто потрапляють у незручні ситуації через свою дитячу безпосередність. Несподівано дівчина втрачає роботу. В цей час мама Вільяма Трейнора шукає для свого сина доглядальницю, але не медика, а людину, яка змогла б поставитись до її сина, як до звичайної людини. Вільям потрапив в аварію і був прикутий до інвалідного візка, а до нещасного випадку він був спортивним, успішним молодим чоловіком, який вів розкішний спосіб життя. Луїза отримала цю роботу. Ці дві людини дуже різні, їхня зустріч за інших обставин була б неможливою. Але вони зустрілися. Дуже цікаво спостерігати за їхніми стосунками, як ці дві такі різні людини змінюють одне одного. Це жива, смішна, трагічна та дуже людяна історія. Книга змушує читача замислюватись про речі, які раніше не приходили в голову. Наприклад: як живеться людям в інвалідних візках.

Стефан Цвейг. «Лист незнайомки»1cc70003_0f0b_11e7_80c5_000c29ae1566_9e87d6f5_25ca_11e7_80c5_000c29ae1566

Чуттєво, лірично, несамовито і захопливо – слова, якими можна точно охарактеризувати новелу австрійця Цвейга. Так, в ній не зіткнешся з детективними розслідуваннями, але в книзі є щось привабливе, те, що змушує перегортати сторінку за сторінкою, читаючи кожне слово. Це історія нерозділеного кохання жінки, яка віддала своє серце одній людині, нічого не вимагаючи натомість. Новела про те, яким непередбачуваним і заплутаним може бути наше життя. Часом ми не помічаємо, як багато значимо для людини, яка здавалася сторонньою. Дочитавши цей твір, ненароком починаєш аналізувати те, що відбувається за останні дні, місяці, роки. А що ще потрібно для вечора під звуки дощу?

Читайте також: Як зробити життя здоровим, радісним та довгим