1 жовтня весь світ відзначає День вегетаріанства, і якщо ви також подумуєте відмовитися від м’яса, ми підготували список продуктів, які можуть його замінити

Яйца

Якщо ви не веган, то першим продуктом будуть яйця. Вони очолюють список продуктів, які постачають в організм білок. При цьому всі корисні речовини з них засвоюються майже повністю.

Кисломолочні продукти

Це справжнє джерело кальцію та білка. Якщо хоча б один раз на день ви будете вживати кисломолочні продукти, то отримаєте добову потребу організму в білку.

Бобові

Квасоля, горох, соя, сочевиця цілком здатні замінити м’ясо в раціоні, адже містять рослинний білок. Щоб бобові краще засвоювалися організмом, їх краще вживати в поєднанні з іншими овочами.

Риба та морепродукти

Білок, що знаходиться в рибі, нічим не поступається м’ясному. В ньому стільки ж амінокислот і корисних речовин. До того ж, завдяки вітамінам D і E риба покращує зір, стан шкіри, волосся та зубів.

Гриби

Плюс такого продукту – він низькокалорійний. Але гриби важко перетравлюються, тож вживати їх щодня або у великій кількості не рекомендовано.

Крупи

Крупи також багаті на протеїн, тож цілком можуть замінити м’ясо. Найбільше білка міститься в гречці (понад 12%).

Горіхи

На думку дієтологів, горіхи допомагають зберегти здоров’я та молодість. Більше якісних білків міститься у волоському горіху, трохи менше – в мигдальному.

Читати також: 5 корисних ранкових звичок