Жорсткий карантинний режим змусив багатьох працівників виконувати свою роботу з дому

Запоріжжя, як і вся Україна пішло на тотальний карантин. У місті слідкують за тим, аби були закритими заклади, де збираються більше 10 осіб, окрім продуктових точок, аптек, заправних станцій, а  громадський транспорт проходить ретельну дезінфекцію. Міські лікарні готуються до можливої епідемії інфекційного захворювання та вживають додаткових заходів задля того, аби надавати невідкладну допомогу хворим. Запоріжцям наполегливо рекомендують обмежити пересування містом та працювати дистанційно.

Однак не всі готові працювати в таких умовах, адже є безліч речей, які відволікатимуть від справ. Як раціонально розподілити свій час між роботою та сім’єю, і при цьому ефективно виконувати поставленні завдання, читайте далі.

Складіть план на день

Чітко розділити свій день, як в офісі, на робочі години та відпочинок майже не можливо. Тому краще з вечора скласти собі чіткий графік роботи. Визначте час, на який заплановані віртуальні зустрічі та телефонні дзвінки. Розділіть домашні обов’язки з рідними, щоб не відволікатися. Продумайте, чим займатиметеся в години відпочинку.

Не змінюйте ритуалів

Коли переходите на роботу вдома, важливо дотримуватись свого звичного графіку, щоб не розслаблятися. Якщо свій робочий день ви починаєте о дев’ятій, то вдома не треба прокидатись за 10 хвилин до початку робочого дня зі словами “я ж працюю вдома, то можна й поспати”. Дотримуйтесь своїх звичних ранкових ритуалів – починайте день з кави, сніданку, облаштування свого робочого місця. Обов’язково перевдягніться. Ці дії допоможуть відчути, що ви на роботі, та налаштуватися на виконання завдань.

Підготуйте собі робоче місце

У вас має бути окреме місце для роботи вдома. Оберіть найтихіше, найзручніше місце, де гарно працюють інтернет та мобільний зв’язок. Подбайте, щоб все необхідне для роботи було у вас під рукою. Попередьте домашніх про можливі відеоконференції, щоб не заважати один одному.

Влаштовуйте коротку зарядку

Карантин – не привід забути про своє здоров’я, навіть якщо в місті закриті всі спортзали. Тому знайдіть час, аби виконувати невеличкі тренування з підручними засобами. В інтернеті є маса відео з тренуваннями вдома. Якщо раніше не було часу, то тепер можна спробувати зайнятися медитацією.

Закінчуйте робочий день вчасно

Чітко визначте для себе час, коли ваш робочий день закінчиться. Намагайтеся виконати всі заплановані завдання до цього моменту. Чітко розпишіть свої робочі години і дотримуйтесь графіка. Намагайтеся не працювати в позаробочий час, бо чим глибше ви поринатимете в роботу, тим менше в вас залишиться мотивації. Зважайте на те, що продуктивність не вічна, особливо коли ви працюєте вдома.

Читайте також: Як запоріжцям вберегти себе від вірусів у громадському транспорті