Світ
РАТ “Газпром” оголосив середньорічну ціну для європейських споживачів у 2012 році. Вона складе 415 доларів за 1000 кубометрів. Експортна виручка компанії в поточному році має сягнути 64 мільярдів доларів. Нагадаємо, що середньорічна ціна газу для України складає 416 доларів, а без врахування скидки за продовження терміну перебування Чорноморського флоту у Криму – 516 доларів за 1000 кубометрів.
Конституційний суд Білорусі відхилив скаргу матері Владислава Ковальова, засудженого до страти за скоєння вибуху в мінському метро.
Звільнено з посади голову держкомісії з розслідування льотних пригод Польщі Едмунда Кліха. За те, що “недостатньо жорстко відстоював позицію Польщі під час розслідування загибелі Ту-154 із польським президентом Лехом Качиньським на борту”.
Опозиціонерка Алла Джиоєва, яка ще в грудні перемогла на президентських виборах у невизнаній республіці Південна Осетія, у п’ятницю прийшла до пам’яті. Перебуваючи в реанімації, вона розповіла про напад спецназу на її штаб. “Її били прикладами і ногами, а потім, як кота, кинули до машини”, – передали розповідь Джиоєвої представники виборчого штабу.
Місцеві органи влади в Індонезії будуть перераховувати зарплати одружених держслужбовців безпосередньо на банківські рахунки їхніх дружин, щоб попередити появу у чоловіків позашлюбних стосунків.
Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін запропонував обмежити новорічно-різдвяні свята сьомим січня, а коли в січні вихідні випадають і далі, то переносити їх на травневі свята.
Напередодні знаменитого карнавалу в бразильському Ріо-де-Жанейро застрайкували тисячі поліцейських, пожежних і охоронців, які вимагають підвищення зарплати.
В Японії підрахували втрати економіки від вживання алкоголю. Це 90 мільярдів доларів і мінус 21 % продуктивності праці.
Україна
Відомий американський політолог Збігнєв Бжезинський пропонує перенести Раду Європи зі Страсбурга до Києва. Ідею перенесення її в “древню столицю Київської Русі” Бжезинський висуває в контексті міркувань про “розширення конфігурації Заходу” за рахунок приєднання до неї Росії, Туреччини й України. Вихідною точкою для цієї концепції служить визнання “вгасання Заходу” і “пересування центру тяжіння у світі із Заходу на Схід”. Як відзначає політолог, розташування Ради Європи “на нинішньому сході Європи й лише трохи на північ від Туреччини символізувало б відновлення життєвих сил і розширення територіального простору Заходу”.
Верховна Рада відмінила свій же закон про впровадження біометричних паспортів в Україні.
З 9 лютого екс-прем’єр України Юлія Тимошенко вийшла із СІЗО Качанівської колонії в Харкові і почала відбувати свій термін ув’язнення на загальних підставах.
Область
46 % посівів озимих культур в області перебувають у задовільному стані, і лише 13,7 % – у доброму.