Світ
Капітан лайнера “Коста Конкордія”, якого довго поливали багнюкою у пресі й тримали під домашнім арештом, нарешті отримав звільнення. Він відразу ж дав інтерв’ю, де назвав вже давно відомі факти. Зокрема і те, що виключно грамотними діями капітана та екіпажу вдалося врятувати максимальну кількість пасажирів. Адже в січневому морі загинуло 32 особи із 4200, які перебували на борту.
В Аргентині засудили до 50 років тюрми колишнього диктатора – лідера військової хунти Хорхе Віделе. Його засуджено за викрадення дітей опозиціонерів. Останніх потім передавали у “правильні” сім’ї. Разом з Віделе на 15 років засуджено останнього аргентинського диктатора Рейнальдо Биньоне.
Космонавт Олексій Леонов – старійшина “космічного цеху” СРСР, заявив, що російська влада нищить систему підготовки пілотів. Це може призвести до того, що і в космонавти доведеться набирати “гастарбайтерів”.
Сотні пасажирів не можуть вилетіти з трьох обласних центрів Сибіру – Новосибірська, Томська і Кемерова через лісові пожежі. Непроста ситуація і в далекосхідному Хабаровську – тут висить густий смог, “швидка допомога” працює в надзвичайному режимі.
Відкриті днями прем’єром Росії Дмитром Медв’єдєвим мости у Владивостоку поки закрили на невизначений термін.
У Москві під час проводів до армії зчинилася стрілянина, в результаті якої поранено вісім осіб.
Трьох учасниць скандальної групи Pussy Riot за пісню “Богородице, Путіна прибери”, виконану в Храмі Христа Спасителя, тримають в СІЗО з лютого поточного року. І ось їхні адвокати знайшли, що постраждалими у справі суд визнав 10 осіб, які не тільки не є прихожанами храму, але й не є православними. На що відомий в релігійних колах протодиякон Андрій Кураєв зауважив, що коли Папу Римського охороняють швейцарські гвардійці, то чому Храм Христа Спасителя не можуть охороняти чеченці?
Синод грузинської православної церкви заборонив священикам брати участь у будь-яких політичних акціях.
Канібали зірвали вибори в Папуа-Новій Гвінеї, з’ївши кілька чаклунів. Поліція затримала причетних 29 осіб, дванадцятьом із них висунуті обвинувачення у вбивстві.
Україна
Верховна Рада відмовилася навіть включати в порядок денний питання про відставку голови Верховної Ради Володимира Литвина. Останній подав у відставку на знак протесту проти прийняття відомого “Закону про державну мовну політику”. Тим часом уже більше десяти депутатів, у тому числі і від Партії регіонів, відкликали подані за закон голоси. В. Литвин, у свою чергу, заявив, що ніколи не підпише цей закон, прийнятий із серйозними порушеннями процедури.
У той же час віце-спікер парламенту Микола Томенко вимагає розгляду і задоволення вже його подібної заяви про звільнення.
Згідно з прогнозами, ціна російського газу для України в четвертому кварталі впаде на 9 доларів і сягне позначив 417 доларів. Це в той час, коли в Європі вона коливається в межах 160–250 доларів.
В Україні заборонено проведення будь-яких лотерей, окрім державних.
Інтерфейс “Твіттер” почав працювати і українською мовою теж. Нагадаємо, “Твіттер” – система, яка дозволяє розміщувати невеликі текстові повідомлення, що стають доступними для багатьох користувачів Інтернету. Це вже 29 мовна локалізація (тобто українська стала 29-ю мовою “Твіттера”) цієї популярної комп’ютерної платформи.
Область
Біля Бердянської коси запросив допомоги екскурсійний катер “Marine”. Під час шквального вітру в нього вийшов із ладу двигун. Капітан запросив допомоги, і через годину рятувальну операцію, за участі катера пошуково-рятувальної служби Мінінфраструктури України ПРК-5, було завершено. 13 пасажирів і три члени екіпажу були доставлені до берега. Власне, як і “Marine”, яку взяли на буксир.