Міністерство закордонних справ склало рейтинг українських мелодій, які завоювали світові сцени та очолювали хіт-паради різних країн

Відповідний рейтинг оприлюднили на сторінці міністерства у “Фейсбуці”.

До хіт-параду увійшли п’ять композицій.

Лідером рейтингу став хіт Джамали “1944”. У міністерстві відзначили, що пісня «1944» про депортацію кримських татар винесла Джамалу і Україну на перші шпальти світової преси.

– До конкурсу точилися дискусії про те, чи зрозуміють таку глибоку пісню на розважальному конкурсі. Проте пісню Джамали не лише зрозуміли – вона привезла Україні другу перемогу у Євробаченні, – зазначається в повідомленні.

Другу сходинку зайняла композиція “Шо з-під дуба” гурту ДахаБраха.  Цей гурт став  єдиними представниками з України у легендарному шоу “Later… ” with Jools Holland на BBC, а також були в ефірах радіо KEXP та NPR. Більше того, “ДахаБраха” часто називають музичним амбасадором України в світі, адже музиканти виступали у Колумбії, Бразилії, Мексиці, США, Канаді, Китаї, Малайзії, Південній Кореї, Австралії, Новій Зеландії та в більшості країн Європи.

На третьому місці – ONUKA з піснею “Vidlik”.

У МЗС наголосили, що найбільшого успіху в закордонної аудиторії музиканти гурту отримали після виступу разом з оркестром НАОНІ на Євробаченні-2017 як запрошений гість.

– Український гурт розхвалили як іноземні слухачі, так і преса. Музичне британське видання NME охарактеризувало виступ ONUKA як найкращий номер вечора: “12 балів від нас”. Ще більш показовим стало потрапляння останнього ЕР “Vidlik” у чарти iTunes багатьох європейських країн. Ба більше, за кілька діб міні-альбом посів першу сходинку електронних чартів iTunes у Британії, Польщі, Німеччині, Данії, Нідерландах та Швеції. Він також опинився на другій позиції у Бельгії, на третій – у Франції та Швейцарії та на четвертій – в Австралії, – наголосили в міністерстві.

Четверте місце отримала Ruslana та її хіт “Wild dances”.

Ще у 2004 році завдяки цій композиції наша країна вперше отримала перемогу на пісенному конкурсі Євробачення та про Україну заговорив світ. Як відзначили в МЗС, за пісню “Wild Dances” Руслана отримала близько 20 золотих та платинових дисків у різних країнах світу. Також виконавиці присудили нагороду “World Music Awards” за найбільшу кількість проданих у світі альбомів “Wild Dances”.

На п’ятому місці хіт-параду опинилась Verka Serduchka і пісня “Dancing Lasha Tumbai”. У дописі повідомляється, що до самого конкурсу Євробачення-2007 ця пісня викликала навколо себе справжній ажіотаж. Суперечки щодо того, про що насправді йдеться в пісні, не могли зупинити офіційні заяви автора.

– Попри друге місце у конкурсі дивакуватий виступ досі залишається одним із найпопулярніших в історії Євробачення. Більше того – цю композицію можна почути у голлівудському фільмі «Шпигунка» та культовому британському серіалі «Вбиваючи Єву». – повідомили в міністерстві.

Читайте також: Які кольори будуть наймоднішими у 2021 році