На Запоріжжі слідство направило до суду обвинувальний акт у скоєнні шахрайства під виглядом збору коштів для ЗСУ.

Завершено досудове розслідування, матеріалами якого доведено, що фігурантка у змові ще з однією особою, розробила схему по заволодінню коштами громадян, які позитивно ставляться до волонтерського руху зі збору коштів для потреб військових. Міру покарання за вчинені правопорушення визначить судовий розгляд.

Як повідомлялося раніше, слідчими Запорізького районного управління ГУНП в Запорізькій області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення групою осіб за попередньою змовою, заволодіння чужим майном шахрайським шляхом.

В ході розслідування зібрано доказові матеріали про те, що з початку введення воєнного стану, 34-річна мешканка Запоріжжя у змові з іншою особою, розробила шахрайську схему по ошукуванню патріотично налаштованих громадян. Її спільник, представляючись у телефонній розмові волонтером благодійної організації і, для «вагомості», заступником голови Івано-Франківської ОДА, підшукував громадян, які бажають робити добровільні грошові внески до так званого «благодійного фонду» для збору коштів на потреби Збройних сил України. Зловмисник орієнтував благодійників переказувати кошти на банківський рахунок фігурантки, а та частину отриманих грошей перераховувала спільнику за такі послуги. Слідством встановлено, що у березні-квітні 2022 року правопорушники ошукали більше десяти громадян та суб’єктів господарювання і заволоділи їх коштами в сумі близько 400 тисяч гривень.

Наразі, слідчим поліції за погодженням з прокурором Дніпровської окружної прокуратури, обвинувальний акт відносно підозрюваної скеровано до суду. Жінка звинувачується у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190, ч.2 ст.15, ч.2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Відповідно до санкції їй загрожує покарання у вигляді штрафу від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.