Світ
Під час масової бійки футбольних уболівальників у єгипетському Порт-Саїді загинуло 74 особи. Через хвилю мітингів протесту влада була змушена затримати начальника поліції міста. Пізніше натовп каїрських демонстрантів, які протестували проти бездіяльності влади на стадіоні Порт-Саїда, розігнали сльозогінним газом. Постраждало близько 400 осіб.
Колишній посол Лівії у Франції Омар Бребеш загинув після страшних тортур, коли потрапив до рук прибічників лівійської “революції”. Злочин стався, незважаючи на те, що Бребеш працював у МЗС вже т.зв. перехідного уряду Лівії.
Міністр оборони США Леон Панетта вважає, що Ізраїль самостійно – і вже в квітні-червні – завдасть удару по Ірану, не дочекавшись порушення останнім “червоної межі”, тобто перекриття Ормузької протоки чи створення атомної бомби. За словами міністра, США поки не знають, як на це реагувати.
Розтиражована як ледь не винуватиця катастрофи лайнера “Коста Конкордія” громадянка Молдови Домініка Чемордан сама з’явилася до італійської поліції і дала свідчення у справі. За її словами, капітан лайнера діяв у ситуації, що склалася, професійно, а вона не була його коханкою.
Британський принц Вільям прибув для півторамісячної служби на спірні (Великобританія-Аргентина) Фолклендські острови. Він буде виконувати обов’язки пілота рятувального вертольота. МЗС Аргентини, а за ним і Венесуели висловили жаль з приводу прибуття принца на Фолкленди у “формі завойовника”.
Міністр енергетики і в справах зміни клімату Великобританії Кріс Х’юн подав у відставку після того, як збрехав поліції, що не він був за кермом автомобіля, котрий перевищив швидкість, а начебто його дружина.
Держсекретар США Хіларі Клінтон змінила імідж: тепер вона вже не миловидна жіночка з розпущеним волоссям, а сувора леді, схожа на майора КДБ Розу Клебб із фільму про Джеймса Бонда “Із Росії з любов’ю”.
Україна
Після традиційних зимових звинувачень “Газпрому”, що саме через несанкціонований відбір Україною транзитного газу потерпають споживачі Італії, Австрії, Словаччини та Польщі, свою заяву зробив і міністр енергетики України Юрій Бойко. “При технічній угоді в 490 млн. кубометрів на добу у нас сьогодні поставки йдуть на рівні 415 млн. кубів… Ми відбираємо газ у суворій відповідності з контрактом, але через те, що він не доходить із Росії, природньо, що він не доходить і до Європи”.
Тим часом “Газпром” оголосив, що виставляє до оплати Україні за використання у січні 3,08 млрд. кубів газу, відмовившись надати право “Нафтогазу” відібрати невикористані в цьому місяці 0,8 млрд. газу в лютому. З іншого боку, попри те, що “Нафтогаз” заявив на лютий 4,6 млрд. кубометрів газу (159 млн. кубів на добу), “Газпром” згоден дати тільки 135,7 млн. на добу.
Новим головою Служби безпеки України став Ігор Калінін. Він родом із Митищинського району Московської області, з 1984 року – в КДБ СРСР. З квітня 2010 року очолював Управління державної охорони України.
Від лютих морозів в Україні загинула 101 особа. 11 осіб померли у лікарнях, 64 – на вулиці, ще 26 – в будинках. І це за умови, що в країні розгорнуто майже три тисячі пунктів обігріву.
Патріарх Київський і Всієї України Філарет заявив, що виступає проти передачі Києво-Печерської та Почаївської лавр у власність УПЦ Московського патріархату. За його словами, у разі створення в Україні власної помісної церкви згадані святині можуть автоматично перейти у власність Російської православної церкви.
Область
За словами заступника голови Запорізької облдержадміністрації Петра Гончарука, за інвестиційною привабливістю область вийшла на третє місце в Україні.
Зранку в четвер до єдиної енергосистеми було підключено енергоблок № 6 Запорізької АЕС, який вийшов із ладу через падіння опори ЛЕП у Великобілозерському районі. Причина падіння – дії трьох місцевих “металістів”. Всі троє вже затримані правоохоронцями.
Керівником райорганізації Партії регіонів став голова Запорізької районної ради Іван Гоменюк.