Якщо ви відпочиваєте на морському узбережжі, то повин­ні знати про ту користь, яку отримує ваш організм

Корисні і вода, і повітря

Перебування на морі сприяє очищенню шкірних покривів, коли розкриваються пори, і шкірні рецептори буквально вбирають в себе корисні мікро- і макроелементи, мінеральні солі, органічні речовини, якими збагачена морська вода. Але не тільки вода, а й повітря біля моря має цілющі властивості, в ньому містяться «повітряні вітаміни»: летючі фітонциди, негативно заряджені аероіони, кисень.

Вміщені в повітрі випаровування морських солей і іони йоду благотворно впливають на дихальні шляхи, пом’як­шуючи і очищаючи їх, тому на морському узбережжі так легко дихається. Крім того, дрібні частки морської води, якими насичене морське повітря, постійно омивають слизові оболонки носа і дихальних шляхів, зволожуючи їх. Ці ж мікроскопічні частинки, вбираючись в слизові, сприяють насиченню організму корисними мінеральними речовинами.

Аналог плазми крові людини

Морська вода, яка має у своєму складі практично повний набір елементів таблиці Менделєєва, сприяє активізації всіх життєво важливих процесів в людському організмі і підвищує його здатність чинити опір різноманітним захворюванням.

Спеціальні наукові дослідження встановили, що склад морської води в чомусь схожий зі складом плазми крові людини.

У хімічному складі морської води містяться такі важливі для людини елементи, як калій, кальцій, кисень, водень, вуглець, магній, йод, хлор, фтор, бром, сірка, бор, натрій, кремній. Мінеральні речовини, які розчинені в морській воді, представлені в ній у формі іонів, через що морська вода – це за своєю суттю слабкий іонізований розчин, що має високу електропровідність і володіє слаболужною реакцією.

Морська терапія

Медики вважають, що не тільки купання в морській воді, але і взагалі перебування в морському кліматі сприяє стимуляції ендокринної системи і гіпоталамусу (центру регуляції нейроендокринної системи). Також морський відпочинок сприяє зміцненню серцево-судинної і нервової систем.

Крім того, морське повітря і морська вода, які багаті на йод і солі, краще за інші засоби підходять для терапії хвороб горла та відновлення повноцінної роботи голосових зв’язок. Якщо ви будете регулярно полоскати горло теплою морською водою, яка має сильну місцеву дію на зв’язки, то, омиваючи слизові оболонки гортані і ротової порожнини, швидко позбудетеся від хвороботворних мікробів. Особливо корисною буде ця процедура при фарингіті, ангіні, тонзиліті, гаймориті, синуситі та інших подібних захворюваннях, оскільки морську воду в цьому випадку можна сміливо назвати природним місцевим антисептиком.

Морська вода сприяє зміцненню зубів і ясен. Містяться в морській воді кальцій, бром і йод, сприяють тому, що при полосканні рота теплою морською водою зміцнюються тканини ясен і зубна емаль. Проте вода біля берега не підходить для цих цілей, тому що може бути забруднена.

Читайте також: Чим дешево і корисно замінити дорогі продукти