Світ
Збитки від недавнього урагану “Сенді” тільки в Нью-Йорку склали 33 мільярди доларів, а по всьому східному узбережжю США – 50 мільярдів.
США висловили протест невдалій спробі Ірану збити американський безпілотник-розвідник у нейтральних водах Перської затоки.
У Росії слідом за зміною міністра оборони змінився і начальник Генерального штабу. Замість генерала армії Миколи Макарова, який сам подав у відставку, на посаду призначено генерал-полковника Валерія Герасимова, командувача Центральним військовим округом.
Після введення в Росії спеціального реєстру заборонених Інтернет-сайтів надійшло 85 скарг на сайт Kremlin.ru. Більшість скаржиться, що сайт розміщує дитячу порнографію, ще кілька осіб, що він подає рецепти наркотиків. Як відомо, за вказаною вище адресою розміщено офіційний сайт президента Росії.
Багатоденні пошуки в Охотському морі увінчалися успіхом, на дні було знайдено затоплений теплохід “Амурська” із золотою рудою на борту. Водолази вже знайшли на судні одного загиблого члена екіпажу.
Бабушкінський суд Москви санкціонував арешт 30-річного юриста Дмитра Виноградова, який через розрив з дівчиною застрелив шістьох колег по роботі. Ті, на його думку, були винні в його нещасті. Ще одна поранена дівчина перебуває в стабільно важкому стані. В предмет свого кохання Виноградов стріляти не став.
Під час виборів до Конгресу США в штаті Джорджія 4 тисячі виборців вписали ім’я відомого британського вченого XIX століття Чарльза Дарвіна і проголосували за нього. Таке сталося на знак протесту проти безальтернативного обрання в штаті республіканця Пола Брауна, який не визнає теорії еволюції Дарвіна.
У громадському транспорті колишньої казахської столиці Алма-Ати будуть розміщені фотографії кишенькових злодіїв. Поліція, яка тільки з початку року затримала сто злодіїв, вже надрукувала 500 відповідних плакатів з фотографіями.
56-річна дагестанська пенсіонерка Айшат Максудова ударом сокири вбила вовка, який напав на неї в селі, куди вона приїхала в гості.
На вокзалі в Самарі, батьківщині режисера Ельдара Рязанова, відкрито пам’ятник Юрію Дєточкіну, герою актора Інокентія Смоктуновського – у мить фінальної сцени фільму “Бережись автомобіля”.
Україна
9 листопада у День національної писемності і мови на Українському радіо відбувся традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності.
“Центрвиборчком” завершив обробку 100 % протоколів по виборах у багатомандатному окрузі: Партія регіонів – 30,00 %, ВО “Батьківщина” – 25,54 %, УДАР – 13,96 %, КПУ – 13,18 %, ВО “Свобода” – 10,44 %.
МВС повідомило, що дружина можливого “караванського стрільця” Ярослава Мазурка упізнала в тілі, яке знайдено в Києві 7 листопада, свого чоловіка. Інформація про знахідку постійно мінялася, відомий міліцейський полковник і телеведучий Костянтин Стогній повідомив, що знайдений чоловік вбитий пострілом у потилицю. Через дві доби МВС повідомило, що постріл був у скроню і що це нагадує самогубство. У повідомленні про опізнання тіла дружиною вказується, що вона впізнала чоловіка лише за родинками, оскільки обличчя повністю обезображене. Зрештою надійшли повідомлення експертів, що відбитки пальців знайденого тіла і ті, що їх знайдено в торговому центрі “Караван”, співпадають. Тим часом одна із релігійних конфесій оголосила, що Мазурка можна ховати за релігійним обрядом, бо існують сумніви, що він скоїв самогубство.
Президент Віктор Янукович вважає, що висновки міжнародних спостерігачів за виборами у Верховну Раду в чомусь збігаються з висновками влади. Про це він сказав журналістам у п’ятницю в Нікосії, пише “Інтерфакс-Україна”.
“Це не тільки мої висновки. Це, насамперед, висновки міжнародних спостерігачів”. При цьому він підкреслив, що останні проблеми, які виникли під час підрахунку голосів на декількох мажоритарних округах, – це питання, на які повинна дати відповіді ГПУ.
При цьому він зазначив, що з рішенням про перевибори на 5 мажоритарних округах парламент може приступити до роботи у складі не 450, а 445 народних депутатів.
В Одесі відбулися акції протесту торгівців на ринку “7 кілометр”, яких, на їхню думку, витісняє з торгових місць адміністрація – на користь мігрантів і, в першу чергу, в’єтнамців.