Світ
Напередодні президентських виборів у Гвінеї-Бісау стався військовий переворот. Владу захопили військові. Спалено резиденцію прем’єр-міністра і одного із кандидатів на вищий пост у державі. Найімовірніше, його вбито.
В Астрахані з16 березня продовжується голодування Олега Шеїна, колишнього кандидата на посаду мера міста. Його протест проти фальсифікацій на виборах підтримали автоперевізники. Водії маршруток оголосили страйк.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив уряду виконати всі необхідні операції із закупівлі технології виробництва делікатесного “мармурового” м’яса яловичини. Надлишки його виробництва збираються продавати до Москви. Протягом минулого року Білорусь виробила 1,2 мільйона тонн м’яса і субпродуктів. До 2015 року ця цифра має зрости до 2 мільйонів.
В Улан-Баторі, після майже добового протистояння поліції і прибічників колишнього президента Монголії, екс-главу держави все ж арештували.
У Північній Кореї відбувся невдалий старт ракети зі штучним супутником Землі на борту. Ракета развалилася на частини, пролетівши 120 кілометрів.
Після гучного скандалу через позов сім’ї патріарха РПЦ Кирила до екс-міністра охорони здоров’я Росії Ю. Шевченка, родичі ієрарха припинили судове переслідування сусіда. Шевченко за будівельний пил під час ремонту, яким завдано шкоди інтер’єрам патріарха, заплатив 19,77 млн. рублів. Всі гроші перераховано троюрідній сестрі Кирила Л.Леоновій.
Україна
Верховна Рада України о 4.13 ранку п’ятниці 271 голосами ухвалила новий Кримінально-процесуальний кодекс (КПК). Ним передбачається – як засіб обмеження пересування – домашній арешт, а також суд присяжних у разі розгляду справ за важкими злочинами.
Троє журналістів, акредитовані для роботи у Верховній Раді, провели акцію з банером з балкона Ради: “Не побажай картки сусіда свого. Голосуй чесно”. Варто додати, що в залі, де голосувався новий КПК, були присутні менше 50 депутатів.
Львів для відкриття нового терміналу місцевого аеропорту і зустрічі з президентом УЄФА Мішелем Платіні відвідав Президент України Віктор Янукович.
Виконуючий обов’язки міністра оборони України в часи прем’єрства Юлії Тимошенко, Валерій Іващенко, отримав п’ять років тюрми. За зловживання владою та службовим становищем…
Апеляційний суд Запорізької області в цілому погодився на проведення експертизи знищеного пам’ятника Сталіну. Перелік питань до експертів буде остаточно встановлено 19 квітня.