Світ
Оголошені обраним президентом Росії Володимиром Путіним та його міністром оборони Анатолієм Сердюковим плани розробки принципово нових видів зброї – променевої, хвильової, генної, психофізичної тощо налякали не тільки західних, але й російських експертів. Більшість таких видів озброєнь є під міжнародною забороною, бо в разі реалізації вони стануть засобом геноциду в буквальному розумінні цього слова.
Знаменитий “торговець смертю” Віктор Бут, якого звинуватили у незаконній торгівлі зброєю, отримав у США 25 років ув’язнення і має заплатити 15 мільйонів штрафу. МЗС Росії пообіцяло визволити його із тюрми і назвало вирок Буту “політичним замовленням”.
Сина Муамара Каддафі – Сейфа аль-Іслама, арештованого у Лівії, систематично катують і не надають необхідної, у тому числі й стоматологічної, допомоги, повідомили представники міжнародного суду в Гаазі.
Губернатором Московської області став багатолітній міністр МНС Росії Сергій Шойгу. На цій посаді від замінив відомого по Афганістану генерала Бориса Громова, який керував Московською областю з 2000 року. Громов стане сенатором від столичної області.
Напередодні католицької Пасхи Папа Римський, за прикладом Христа, омив ноги 12 священикам. Сталося це в базиліці святого Іоанна в Римі.
Увечері в п’ятницю іудеї почали святкувати Пейсах.
Продовжилася “авіаційна” російсько-білоруська війна – заборонено польоти компанії “Белавіа” до всіх міст Росії.
Після того, як німецький письменник і Нобелівський лауреат Гюнтер Грасс опублікував вірша із критикою політики Ізраїлю стосовно Ірану, його відразу звинуватили в антисемітизмі. Вірш під назвою “Про це варто сказати”, із закликом взяти під контроль ядерну програму не лише Ірану, але й Ізраїлю, був відразу зустрітий шквалом критики як у Німеччині, так і в Ізраїлі. Як і передбачав Грасс у вірші, той, хто хоч спробує підняти подібну тему, негайно буде оголошений антисемітом.
“Рейдерська”, як вважають у СМІ, атака патріарха РПЦ Кирила на елітне житло в Москві не увінчалася успіхом. Власник сусідньої квартири, екс-міністр охорони здоров’я РФ Юрій Шевченко, якого звинуватили у провокуванні будівельного пилу під час ремонту і, відповідно, завданні житлу Кирила (Володимира Гундяєва) збитків на понад 19 мільйонів рублів, сплатив ці гроші. Бо його власна квартира (15 млн. рублів) була арештована і мала бути передана позивачу.
Україна
Центр новин ООН зробив заяву, в якій, зокрема, йдеться: “За даними Світового банку, витрати енергії на квадратний метр житла в Україні вдвоє вищі, ніж у Західній Європі. Незважаючи на ріст цін на паливо, споживання енергії в житловому секторі не знижалося в останні 20 років. Житло в Україні непомірно дороге. У відповідності з індексом, який враховує ціни на житло в прив’язці до середньої зарплати, Київ, наприклад, наближається до таких мегаполісів, як Нью-Йорк і Лондон і обганяє Москву. При цьому в країні відчувається брак житла”.
“Газпром” визнав, що обійтися без України у транзиті газу до Європи не зможе навіть після 100-відсоткової добудови “Північного потоку” і побудови “Південного потоку”.
Конституційний суд України визнав неконституційним положення Закону про вибори народних депутатів, згідно з якими зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва. Таким чином, Київ буде позбавлений трьох виборчих округів.
Область
У Запорізькій області з початку весни вже засіяно 101 тисячу гектарів ранніх зернових.
В Енергодарі працівникам Запорізької АЕС вручено ключі від 34 квартир покращеного планування.
82% садів Запорізької області вже застарілі і не можуть забезпечувати необхідних врожаїв. Для поліпшення ситуації потрібно щороку висаджувати хоча б 100 гектарів нових садів. Для цього до 2015 року знадобиться 11 мільйонів гривень.