Світ
Мітинги “за чесні вибори” у Москві, Санкт-Петербурзі та Нижньому Новгороді зібрали до 25 тисяч учасників кожен і завершилися масовими затриманнями мітингувальників. Зокрема, у Москві затримано, щоправда, й швидко відпущено 250 осіб.
Минулої п’ятниці прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав терміни можливого удару по Ірану: “Ми не будемо стояти із секундоміром і чекати. Мова йде не про дні чи тижні, але й не про роки. Результатом (удару) має стати ліквідація загрози появи ядерної зброї в руках Ірану”.
У свою чергу президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що його країні “наплювати на бомби, бойові кораблі і літаки” США та Ізраїлю. “Світ втомився від урядів США та Ізраїлю, як і їхні власні народи, – заявив іранський лідер. – Ці держави мають поважати права інших народів і співробітничати з ними, замість того, щоб показувати зуби, зброю і бомби”.
Після вбивства в результаті ізраїльського авіаудару двох палестинців, оголошених пізніше терористами, у бік ізраїльських поселень із Сектора Газа було випущено до 100 саморобних ракет. Близько півмільйона громадян були змушені перейти в бомбосховища.
Військовослужбовець армії США залишив свою частину в афганському Кандагарі і став методично вбивати жителів міста, які траплялися йому на шляху. Загинуло 15 афганців, із них 9 дітей і три жінки. Зловмисник здався поліції.
Під час референдуму жителі Швейцарії 66 % голосів відмовилися від ініціативи профспілок збільшити оплачувану відпустку до шести тижнів. Таким чином, у Швейцарії залишиться 29-денна відпустка і 45-годинний робочий тиждень.
Як повідомили відразу два видання – “Московський комсомолець” та “Комсомольська правда”, голова Федеральної космічної агенції Росії (“Роскосмосу”) Володимир Поповкін став жертвою банальної п’яної бійки навколо моделі і прес-секретаря останнього Анни Ведіщевої. Голова відомства під час корпоративного святкування 8 березня отримав пляшкою по голові.
У Канаді на 87 році життя помер останній президент Української народної республіки у вигнанні Микола Плав’юк.
Україна
11 березня уряду Миколи Азарова виповнилося два роки. Через тиждень після президентських виборів у Росії СБУ оголосила, що “не знайшла підстав для висунення затриманим в Одесі громадянам Росії звинувачення у підготовці теракту проти Володимира Путіна”.
Коментуючи ситуацію з просуванням нашої держави в Європу, міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив: “На шляху нашої євроінтеграції не буде ні щедрих субсидій, ні ейфоричних політичних заяв, ні, тим більше, консенсусу. Якими б не були наші успіхи, в ЄС завжди знайдеться “країна N” (часто можна навіть здогадатися, яка саме), яка буде блокувати нас із власних егоїстичних інтересів. Будуть ситуації, коли те, що видавалося нашим попередникам авансом, нам доведеться “вигризати”. Нова Європа буде більш егоїстичною. У ній будуть ситуації, коли навіть яскраво виражена проєвропейська Україна не буде мати впливових “адвокатів”.
За повідомленням “Дзеркала тижня”, “Нафтогаз України” планує закупити частину газу на ринках Європи. Зокрема, за угодою з німецькою компанією RWE до України через Словаччину (в реверсному режимі) має надходити до трьох мільйонів кубометрів газу на добу. Таким чином, в Україні буде порушено багаторічну монополію “Газпрому”.
Область
На офіційному сайті Головного управління МВС України в Запорізькій області розміщено фотографії семи молодих чоловіків, яких підозрюють у вбивстві. За неофіційною інформацією, саме ці люди завдали смертельного поранення Миколі Біньку – співвласнику ресторану “Рибацький стан” на Прибережній магістралі.