Та нас поки що взагалі за кордон на екскурсію чи відпочинок не пропускають

До того ж, у більшості населення грошей тепер катма, тож можна мріяти хіба що про Кирилівку. Проте, кому ж не цікаво знати, куди не можуть потрапити навіть олігархи

Зміїний острів1. Зміїний

Розташований у водах Атлантичного океану і знаходиться дуже близько від берегів Бразилії. Це єдине місце, де мешкає одна з найбільш отруйних змій нашої планети – Ботропойд острівний. Щоб зберегти їхню популяцію, острів закрили назавжди. Однак при накладанні заборони влада думала не тільки про вимираючий вид, але і про людей, адже відвідування цього місця може мати летальні наслідки – на 1 кв. м припадає як мінімум одна змія. Отакої!

Всесвітнє сховище насіння2. Сховище насіння

Величезний бункер, що знаходиться в Норвегії на острові Шпіцберген за Полярним колом. Його збудовано 12 років назад, глибина сягає 140 м, а охоронні засоби просто вражають. І недарма, адже всередині зберігається понад 1 млн видів насіння різних культур, які завдяки особливим умовам можуть зберігатись довгі роки. Сховище створене на випадок якихось серйозних катастроф, що будуть мати глобальний характер. У кожної країни є свій відсік.

Гробниця Цинь Шихуанді3. Гробниця

Виявлена ще у 1974 році, гробниця імператора Цинь Шихуанді так і не була відкритою. Знайшлося багато активістів, що виступили проти її відкриття, посилаючись на те, що під час розкопок безцінні для науки та історії речі можуть бути зруйновані або пошкоджені.

Острів Суртсей4. Суртсей

Знаходиться біля Ісландії і був утворений завдяки виверженням одразу декількох підводних вулканів. Існує з 1963 року і має площу не більше 3 кв. м. Його виникнення викликало чималий інтерес у вчених з усього світу. Острів Суртсей – це наочна модель того, як зароджувалося життя на нашій планеті, і щоб не заважати цьому процесу, стороннім людям туди вхід закритий.

Зона 515. Зона 51

До 2013 року уряд США старанно заперечував будь-які факти і чутки про якусь «Зону 51», стверджуючи, що нічого подібного у їхній країні немає. Зараз же це найбільш закрита і таємнича військова база на планеті. Знаходиться вона у 135 км від Лас-Вегаса і є ідеальним місцем для проведення випробувань як нової зброї, так і нових військових розробок. За непідтвердженою інформацією, зона була утворена на місці катастрофи космічного корабля інопланетного походження, і через це її так старанно намагалися приховати від усього світу.

Сентінельский острів6. Сентінельський острів

Знаходиться біля берегів Індії і є закритим через аборигенів, які проживають на ньому. Їх досі не торкнулася цивілізація, тому індійський уряд вирішив не втручатися в життя племені. Але навіть коли стався потужний цунамі, що накрив острів, і з материка були прислані вертольоти для надання допомоги, аборигени обсипали їх градом стріл, що тільки підтвердило позицію невтручання в їхнє життя.

Печера Ласко7. Печера Ласко

Унікальне природне явище, розташоване на території Франції. На стінах печери є незвичайні і неповторні малюнки, яким понад 17 тис. років. Тривалий час печера Ласко була відмінним місцем для проведення екскурсій, але незабаром зображення почали зникати. Вдалося встановити, що причиною цього є вуглекислий газ, що видихається людиною, тому печеру закрили від відвідувань.

Острів Морган8. Острів Морган

Біля берегів Південної Кароліни є досить небезпечне місце, і це острів Морган. На ньому проживає близько 5 тис. особин мавп одного виду. Потрапили сюди вони стараннями людей з Пуерто-Ріко, і якщо спочатку деякі були заражені герпесом, то тепер носієм хвороби виступає кожен примат. З’являтися на острові людям суворо заборонено, адже це може стати причиною подальших захворювань.

Секретний архів Ватикану9. Архів Ватікану

Папа Римський має незліченну кількість літератури, яка входить в його приватний архів, розташований на території Ватикану. Одна лише протяжність стелажів становить 90 км. За інформацією, яку, на жаль, немає можливості підтвердити, близько половини книг і матеріалів – це зібрання окультної літератури з усього світу.

Острів Ніїхау

10. Острів НіїхауЩе з 1864 року острів перейшов у володіння сім’ї Робінсонів, яка нікого не пускає до себе у співмешканці. Тут немає ані інтернету, ані мобільного зв’язку, ані доріг, ані машин, ані магазинів. Електрику виробляють за рахунок сонячних батарей. Родичі, що залишили острів, можуть повернутися на нього тільки на запрошення.

Читайте також: 5 мальовничих місць для бюджетного відпочинку в Україні