Світ
Через те, що Пакистан із листопада минулого року заборонив перевезення вантажів НАТО через свою територію, їхня доставка в Афганістан через Казахстан виявилася для США у шість разів дорожчою.
Влада Ізраїлю вкотре арештувала спікера парламенту Палестинської автономії Азіза Двейка. Цікаво, що більш як половину свого терміну перебування на посаді спікера (з 2006 року) він уже провів у ізраїльській тюрмі (з 2006 по 2009 рік).
Чергового претендента на пост кандидата в президенти від республіканської партії США намагаються зняти з гонки за допомогою секс-скандалу. Цього разу це Ньют Гінгрич – екс-спікер нижньої палати Конгресу США. Його колишня дружина заявила, що Гінгрич ставився “з неповагою до їхнього шлюбу”. Обидві дочки політика вже спростували слова своєї матері.
Відбулася таємна екстрадиція російського хакера Володимира Здоровеніна із Швейцарії до США. У разі, коли обвинувачення доведе його провину в суді, Здоровеніну загрожує 142 роки тюрми. МЗС Росії виступило з протестом проти того, що стосовно прибуття затриманого до Нью-Йорка його не повідомили протягом двох діб.
Після того, як відміну літнього часу в Росії негативно оцінило 52 % населення, Володимир Путін зізнався, що він і сам “із труднощами відходить від сну вранці”.
В інтерв’ю британській BBC керівник адміністрації президента Росії Дм. Медвєдєва, а тоді міністр оборони Росії Сергій Іванов розповів, що після початку американської агресії в Афганістані, у 2001 році таліби пропонували російському керівництву разом вдарити по США, але отримали “ні” у формі англомовної лайки.
Після арешту в Канаді за підозрою в шпигунстві на користь Росії офіцера ВМФ, канадська влада вислала з країни відразу чотирьох російських дипломатів.
Комісія міської думи і уряду Москви відмовила екс-меру Юрію Лужкову у званні почесного громадянина російської столиці. Причина: не минуло три роки від залишення ним посади.
Уже колишній заступник начальника Департаменту економічної безпеки МВС Росії генерал Андрій Хорєв пояснив наявність у власності своєї сім’ї “чотиризіркового” готелю в Чорногорії тим, що його дружина як заступник головного бухгалтера недержавного пенсійного фонду заробляє по 10 млн. рублів на рік.
Україна
На в’їзді до Рівного зіткнулася маршрутка з вантажівкою. У результаті загинуло 9 осіб (у тому числі одна дитина), ще кілька – важко травмовані. Усі постраждалі – прочани, що їхали від святого джерела у Здолбунівському районі Рівненської області.
Після призначення голови СБУ Валерія Хорошковського міністром фінансів України, в.о. голови силового відомства призначено колишнього першого заступника В. Хорошковського Володимира Рокитського.
Європейські соціалісти не збираються відкликати свою угоду про співробітництво із Партією регіонів і очікують, що остання “займе сильну позицію із захисту прав людини і верховенства права в Україні”. Про таке рішення групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів у Європарламенті оголосив віце-президент парламентської групи із зовнішньої політики Лібор Ручек.
“Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що керівник Російської православної церкви Патріарх Московський Кирило поставив перед собою мету знищити незалежність Української православної церкви Московського патріархату. З цим пов’язані його часті приїзди в Україну, а в офіційних документах Священного Синоду російської церкви зникла навіть назва “Українська православна церква”. В ухвалах синоду тепер йдеться, що патріарх відвідав Київську, Харківську Луганську, Чернівецьку єпархію Російської православної церкви”, – зазначив Філарет”. (“Кореспондент”).
Область
За даними Державної агенції з інвестицій та управління національними проектами України, Запорізька область визнана однією з найбільш привабливих для інвесторів.