Світ
Новим президентом Сербії обрано Томіслава Ніколіча, якого в європейських колах вважають “націоналістом”. Попередній президент Борис Тадіч, який навмисно достроково подав у відставку, щоб за рахунок власної популярності підтягнути вже на парламентських виборах свою Демократичну партію, програв – за нього проголосували тільки 46 % виборців.
Китайці випустили свій літак-невидимку “Могутній дракон”. “Обікрали і США, і Росію”, – кажуть експерти. Зокрема, на китайській новинці – двигуни від російського винищувача.
У Ємені стався вибух смертника під час репетиції параду. Загинуло 50 осіб.
У Махачкалі (Дагестан) жителі блокували приміщення райвідділу поліції, вимагаючи правосуддя для затриманих і оголошених бойовиками земляків. Затримано ще близько десяти осіб.
Економісти “Сбербанку Росії” прогнозують, що газова монополія “Газпрому” в Європі розвалиться вже в 2016 році, коли США і Канада зможуть налагодити експорт зрідженого сланцевого газу. До всього, останніми днями зниження цін на газ, окрім майже десятка інших європейських країн, для себе добилася і Болгарія. Їй газ коштував 390 доларів, а тепер скидка становитиме 11 %.
Засновник і власник соціальної мережі Facebook, наймолодший мільярдер, 28-річний Марк Цукерберг одружився на американці китайського походження Присциллі Чан.
У Москві сталася масова бійка вихідців із Cередньої Азії – узбеки побилися з киргизами. Поліція затримала 79 осіб.
Китайські будівельники почали в Алжирі будівництво мечеті з найвищим у світі мінаретом – 270 метрів.
Масову загибель сайгаків на півночі Казахстану (120 голів) пов’язують з недавньою посадкою тут капсули космічного корабля “Союз-ТМА22”.
Україна
Відомий виконавець, лідер групи “ВВ” Олег Скрипка вважає, що Віктор Янукович значно кращий менеджер, ніж Віктор Ющенко. Бо останній “не зміг команду зібрати, не розбирався в людях, приймав хибні рішення. Кому щось потрібно вибачати – не вибачав, а коли не можна – вибачав”.
“Укрзалізниця” оприлюднила ціни на швидкісні поїзди “Хюндай”. З Києва до Харкова вони складуть 276–423 грн., до Львова – 307–475 грн., до Донецька – 368–564 грн.
Іракські фахівці забракували партію українських бронетранспортерів (62 одиниці) виробництва харківського заводу імені Малишева. Причина в ненадійності нових автоматичних 30-міліметрових гармат.
Народний депутат України Вадим Колісниченко (ПР) вважає, що в питанні суду над Тимошенко українська влада зазнала піар-катастрофи в Європі.
Активістка руху FEMEN зі своєю французькою соратницею вже вдруге напала на Кубок Європи з футболу, який цього разу демонструвався в Дніпропетровську.
Екс-прем’єр України Юлія Тимошенко та діючий Президент Віктор Янукович посіли відповідно третє та четверте місця в рейтингу згадувань у російській пресі. Вище них тільки В. Путін та Дм. Медвєдєв, а нижче – президент США Б.Обама, президент Франції Ф. Олланд та канцлер Німеччини А. Меркель.
Область
До Запорізької області вже надійшло 25 мільйонів державних субвенцій. Вони розподілені на конкретні лікарні, школи, водогони і котельні, які потребують невідкладного ремонту чи реконструкції.
В Енергодарі затримано 37-річного чоловіка, який зняв металеві деталі з опор ліній електропередач. Нагадаємо, що такі дії в січні призвели до падіння однієї опори в Великобілозерському районі і збоїв у роботі всієї енергосистеми України.
Під час наради в облдержадміністрації з’ясувалося, що зараз на запорізьких мостових переходах задіяно 270 робітників. Вони працюють на Хортиці і Правому березі (в районі переходу через Старий Дніпро), а також на пілоні (перехід через Новий Дніпро).