Розвиток медицини, спорту, освіти та інших сфер – за це міському голові Запоріжжя дякують фахівці і прості містяни
Олександр Никоненко, ректор Державного закладу «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України», професор кафедри трансплантології та ендокринної хірургії з курсом серцево-судинної хірургії, доктор медичних наук, професор, академік:
– Коли ми дивимось на місто, то розуміємо, є в нього господар чи ні. А господар у місті – мер. Я відчуваю, що господар в місті Запоріжжя є. Дороги стали кращими, контроль став кращим. Я вдячний Володимиру Буряку як житель Правого берега, що ми не стоїмо на греблі в заторах.
Якщо говорити про розвиток медицини, то я чесно скажу, що таких вкладень, як місто зробило останнім часом в медичну галузь, я вже давно не пам’ятаю. Це, зокрема, ангіограф, який куплений в міську лікарню екстреної та швидкої допомоги. Це крок уперед, тому що використання ангіографічного обстеження тих пацієнтів, що надходять в інфарктне відділення, надає можливість проводити їм екстрене стентування, виконувати всі необхідні заходи, які значно знижують смертність при інфаркті міокарда. Це велике досягнення.
До того ж наведено лад в медичних установах, що дуже складно в умовах COVID-19. В інших містах іде значне прогресування інфекції, зростає кількість хворих, які страждають на цю важку хворобу, у нас спостерігається стабілізація. І це теж результат контролю з боку організаторів, це питання теж контролює міський голова.
Я повністю задоволений роботою Володимира Буряка.
Катерина Акула, громадська діячка, голова Громадської Ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради, голова Координаційної ради з питань Громадського бюджету м. Запоріжжя:
– Для громадськості і взагалі для людей, які займаються комунікацією між владою та мешканцями, найважливіше, по-перше, щоб давали можливість висловити власну й професійну думку, тому що всі є фахівцями в якійсь сфері. Другим є важливий аспект: дослухатись.
Важливо відзначити, що у координації роботи з громадськими організаціями Володимир Буряк завжди займає позицію: якщо це слушно, то він готовий до співпраці. Це найголовніше в цій ситуації. З роками ще більше є довіри до громадського сектору, дослухання до думки громадського сектору. Брати її в роботу – це вже верхній щабель взаємовідносин, коли тебе почули, дослухались та взяли до роботи. Саме на цьому побудоване демократичне громадянське суспільство, співпраця громади і влади. Але якщо це слушні пропозиції, а не просто покричати, когось обвинуватити, не дати на заміну рецепту, а що ж треба зробити і не показати власним прикладом, як треба зробити.
Саме така позиція в нашого мера: якщо ти критикуєш, дай, будь ласка, на заміну конструктив. Він готовий цей конструктив прийняти.
Олена Макайя-Мельникова, переселенка з Донецька, член Консультаційної ради внутрішньо переміщених осіб:
– Діяльність нашого міського голови Володимира Буряка я оцінюю найвищим балом. Я приїхала з Донецька, повернувшись в моє рідне місто після початку конфлікту, побачила, як Запоріжжя змінилося на краще. Я кажу про стан скверів, площ. Їдеш містом, бачиш: тут дорогу ремонтують, там парк модернізують, поряд дитячий майданчик з’явився. Прекрасний аеропорт побудували.
Я працюю соціальним працівником. Кожного дня я пересуваюсь містом – тепер це зручно. Сучасні комфортабельні тролейбуси, автобуси, трамваї. Ми вже не засмучуємось в цих забитих маршрутках. Дуже важлива для людей з інвалідністю в новому транспорті наявність пандусів. Я супроводжую свою сусідку, яка через обмеження руху 2 роки взагалі не мала змоги кудись поїхати. Зараз водій громадського транспорту виходить, опускає пандус, жінка потихеньку заходить в автобус, їде у справах, тобто вона отримала можливість вести активний спосіб життя. І таких людей безліч. За це завдячую ініціативі міського голови Володимира Буряка.
Хочу розповісти і про нашу вулицю на Зеленому Яру, де живе багато стареньких людей, які пересуваються з палочками, на милицях. Я написала листа просто в приватні повідомлення на офіційну сторінку міського голови на Фейсбук, що вул. Єрмака потребує ремонту. Запитала, чи можна її хоча б битим асфальтом присипати? В результаті маємо прекрасну дорогу із тротуаром та бордюрами.
Максим Лупашко, директор КП МФК «Металург»:
– Найголовнішим за ці 4 роки було відновлення роботи дитячої футбольної школи та становлення нового футбольного клубу «Металург». За всім цим стояв міський голова Володимир Буряк. Він постійно тримав руку на пульсі життєдіяльності дитячої школи та футбольного клубу, часто спостерігав за грою колективів. Ми також довели наш центральний стадіон до рівня європейського, і він тепер може приймати будь-які матчі. Так, ми вже приймали у себе Лігу Європи, вперше в історії в Запоріжжі відбувся і матч національної збірної України – це для нас високий показник. Тож стадіон слід постійно тримати в тонусі та вдосконалювати, щоб відповідав критеріями, які до нього висувають при проведенні міжнародних матчів. Вважаю, що в цьому великий внесок Запорізької міської влади, яка про нас не забуває.
Повернення до комунальної власності спортивних приміщень на вул. 12 Квітня та Великому Лузі теж важливий факт для дитячої школи, адже у юних футболістів дійсно не було настільки зручного для занять приміщення. То вони їздили на футбольну базу Великого Лугу, то були, як гості, на 12 Квітня, а тепер все повернулося на круги своя. Школа знову розташувалася на тому місці, де вона і повинна бути. Тепер дітям є де переодягнутися, провести з ними теоретичні заняття та практичні на полях, що знаходяться поруч. У будівлі тепер розміститися і персонал школи – тренери, адміністрація. І все це, нагадаю, в центрі міста, що тільки підштовхне подальший розвиток дитячого футболу.
Віктор Дмитрович Короленко, голова Запорізької міської організації ветеранів війни, праці та військової служби, генерал-майор:
– Ветерани завжди знаходяться під особливою увагою міської влади Запоріжжя, велика їм за це подяка. У нашому місті реалізується місцева комплексна програма соціального захисту населення. Нас постійно підтримують, надають пільги на оздоровлення – це дійсно дуже важливо. Слід зазначити, що не забувають нас і на свята. Так, у межах міської комплексної програми нам надається одноразова адресна цільова допомога, величина якої залежить від статусу. Також допомагають і з придбанням необхідних речей, а саме слухових апаратів, протезів тощо.
Читайте також: Як змінився транспорт у Запоріжжі за 5 років – відео