У середу, 29 лютого, у виїзному засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань Запорізької міської ради взяли участь заступник міського голови Юрій Каптюх та депутати: Раїса Чухрай (голова комісії), В’ячеслав Анісімов, Микола Гамов, Олександр Зубчевський, Ірина Костенко, Людмила Кругла, Олександр Кузьмін, Володимир Кузьменко, Михайло Левченко, Елліна Позднякова-Кирбят’єва та Володимир Полухін. Також у роботі комісії взяв участь депутат Володимир Максимов (комісія з питань соціального розвитку бюджету та фінансів). У ході робочої поїздки вони побували у школах №№ 104, 69 та 109, вивчили проблеми реконструкції учбових закладів для відкриття дошкільних відділень, створення спортивної школи та можливість будівництва нового дитячого садка в Бородінському мікрорайоні.
За результатами роботи депутати погодилися з тим, що у 104-й школі є всі умови для того, щоб надати їй нового статусу – щоб вона працювала комплексно за навчально-спортивним профілем. З такою ідеєю згодні і керівництво школи, і батьки. У закладі є всі умови для навчання, спортивні зали добре обладнано, є й досвід виховання чемпіонів.
«Для реалізації задуму необхідно затвердити новий статут, прорахувати фінансову сторону та ухвалити відповідне рішення на сесії міськради. Планується початкову школу розмістити у відремонтованому приміщенні колишнього дитячого садка неподалік від школи. Там затишно, тепло та комфортно. Маленьких школярів краще за все відокремити від старшокласників. Вважаю, що необхідно зробити все можливе, щоб 1 вересня заклад почав працювати в новому статусі», – говорить голова комісії Раїса Чухрай.
У 69-й школі депутати вивчали можливість розташування дошкільного відділяння з трьох груп. Зараз в учбовому закладі навчається майже 900 учнів, тому у разі реалізації такої ідеї школярі будуть вимушені навчатися у дві зміни.
«Члени нашої комісії вважають неприпустимим таке втручання в шкільний процес, а реконструкцію недоречною. Відкриття трьох груп не вирішить в цілому проблему нестачі дитячих садків у мікрорайоні. Зараз тут немає жодного дитячого садочка, тому ми – за будівництво нового дошкільного закладу. Вважаємо, що слід більш ретельно передивитися міські програми та вишукати кошти на ці роботи», – підкреслила Раїса Чухрай.
Депутати також побували у 109-й школі, де вже четвертий рік триває реконструкція для відкриття дошкільного відділення з трьох груп. Депутати занепокоєні тим, що процес затягнувся, та вирішили розібратися на місці.
Начальник департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради, депутат Володимир Кузьменко зазначив, що затримка пов’язана з проблемами фінансування та кредиторською заборгованістю. До того ж, робітники учбового закладу відзначили, що попередні підрядники наробили багато помилок у своїй роботі, які зараз намагаються переробити нові фахівці.
«На завершення реконструкції рішенням міськради виділено необхідні кошти, тому найближчим часом роботи будуть завершені, та групи відкриють. Меблі, необхідне обладнання та навіть білизна вже закуплені», – підкреслив Володимир Кузьменко.
За інформацією Володимира Кузьменка, для того, щоб у цілому вирішити проблему нестачі місць у дошкільних закладах Запоріжжя, необхідно будівництво десяти дитячих садків, на це потрібно понад сто мільйонів гривень.
Заступник міського голови Юрій Каптюх вважає, що цю проблему слід вирішувати на державному рівні, міський бюджет не в змозі самостійно реалізувати цю ідею. Що стосується завершення реконструкції у 109-й школі, то Юрій Володимирович вважає, що цю ситуацію слід взяти на жорсткий контроль та перевіряти хід та якість робіт щотижнево, щоб дошкільні групи відкрити вже найближчим часом.
Усі ці питання ще будуть обговорюватися на засіданнях комісії з гуманітарних питань.
Фото автора